"All Eyez On Me" - wiemy, kto nagra ścieżkę dźwiękową do biopicu 2Paca

Już za nieco ponad miesiąc na ekrany amerykańskich kin trafi filmowa biografia Tupaca Shakura w reżyserii Benny'ego Blooma. Do Sieci trafiły już liczne zwiastuny promujące obraz, jednak dopiero niedawno pojawiły się pierwsze doniesienia dotyczące ścieżki dźwiękowej towarzyszącej "All Eyez On Me". Rzetelne informacje w tym zakresie zebrali redaktorzy portalu HipHopDX, którzy spotkali się z osobami zaangażowanymi w projekt podczas festiwalu Krush Groove w Kalifornii.

Wśród rozmówców znalazły się prawdziwe legendy Zachodniego Wybrzeża - Numskull oraz Kam. Najwięcej informacji na temat soundtracku zdradził jednak producent filmu, a niegdyś bliski współpracownik 2Paca, L.T. Hutton. Oto część ich wypowiedzi:

Numskull z zespołu Luniz: "Właśnie nagrałem nowy kawałek wspólnie z Shockiem G i Treachem z Naughty By Nature. To numer na moim bicie, teraz jesteśmy na etapie negocjowania warunków umowy wydawniczej, dzięki której trafi on na soundtrack. Przygotowaliśmy go specjalnie na tę okazję".

Kam: "Na potrzeby 'All Eyez On Me' nagrałem nowy kawałek razem ze swoim synem i bratankiem. Nosi tytuł 'Homies Love' i będzie czymś naprawdę niesamowitym. Nawiasem mówiąc, byłem bardzo bliski współpracy z 2Paciem. Mieliśmy nagrać kawałek pt. 'The Struggle Continues', ale jego śmierć przekreśliła te plany. Tupac był moim człowiekiem, niech spoczywa w pokoju."

L.T. Hutton: "Poprzez soundtrack do "All Eyez On Me" swój hołd 2Pacowi złożą ludzie, którzy darzą go wielkim uznaniem. Nie znajdziecie na nim zbyt wielu starych kawałków. To będą numery utrzymane w konwencji 'Co powiedziałbym Tupacowi, gdyby nadal żył'. Szykujemy dwupłytowe wydanie, na którym swoją szansę odpowiedzenia na to pytanie otrzymało wiele osób. Lil' Wayne nigdy nie poznał 2Paca, ale wyobraźcie sobie jakiego rodzaju piosenkę mógłby stworzyć, żeby oddać mu hołd. Kendrick Lamar zachwyca się twórczością 2Paca, jak mógłby zobrazować jednak ów zachwyt w piosence? Zależy nam na pielęgnowaniu dziedzictwa, które Shakur pozostawił. 2Pac zawsze patrzył w przyszłość, dziś byłby więc wielce uradowany z tego, jak bardzo wpłynął na mentalność amerykańskiego środowiska hip-hopowego. 2Pac powiedział kiedyś, że nie zmieni świata w pojedynkę, ale że zainspiruje ludzi, którzy tego dokonają. Ten film i jego ścieżka dźwiękowa powstał przy udziale właśnie tych ludzi, których dorobek 2Paca natchnął do działania. Mam na myśli takich artystów jak T.I., Kendrick, J.Cole i wielu innych. To coś więcej niż soundtrack, to niesienie w świat przesłania, którym Pac się z nami dzielił. Tworząc muzykę do filmu pamiętaliśmy o korzeniach rapu z Zachodniego Wybrzeża i twórcach, z którymi Shakur zawiązał przyjaźnie. Mając to na uwadze, postarałem się zaangażować w ten projekt takich gości jak E-40, Treach, Rappin' 4-Tay. Zapewniam, że te nazwiska znajdziecie na trackliście. Nie oczekujcie rapu pozbawionego wyrazu. Bez urazy wobec ludzi, którzy robią taką muzykę, ale Tupaca nie interesowały teksty pozbawione znaczenia. Dlatego nie spodziewajcie się głupiego mumble rapu na tym wydawnictwie."

Światowa premiera filmu "All Eyez On Me" nastąpi 16 czerwca, w dniu 46. urodzin Tupaca Shakura.

omnomonmom
Oprócz Numskull'a i Kam'a to zapowiada się niezła chujnia + Lil Wayne, co już samo w sobie woła o pomstę do nieba
polski rap gówno
hejt na weezy'ego = chuj w uszach
Anonim
Tej wyjmij wkońcu chuja starego z dupska i przestań sapac
Hajdzik
Wiadomo coś o polskiej premierze filmu?
Paweł Miedzielec

Pierwsze doniesienia o soundtracku to pojawiły się już w zeszłym roku, kiedy EDI opublikował u siebie że Storch wyprodukował parę bitów na potrzeby ścieżki dźwiękowej.

Tomasz Przytuła

A jakieś media informowały o tym? Bo jeżeli tylko EDi dał wzmiankę, to trudno mówić o doniesieniach

Paweł Miedzielec

Chociażby DubCNN - nie wpominając o Bomb1st, TupaNation i innych mediach stricte o 'Pacu. Jeśli liczysz, że o takich rzeczach napisze HipHopDX czy inne mainstreamowe medium to zapomnij, bo jak w większości siedzą tam goście którzy ogarniają wszystko powierzchownie - przykład sensacyjnego newsa o "Dear Mama OG" z zeszłego roku, o którym trąbił Billboard czy Ambrosia For Heads, chociaż numer w mp3 do pobrania mogłeś znaleźć na Dubcc już 5 lat temu a pierwszy raz kawałek wyciekł w 2009 roku :)

dom
Mam nadzieję, że nie zabraknie YG i Game'a
Zienterka
Moim zdaniem powinni być Dre, Snoop, Ice Cube Legendy Zachodniego Wybrzeża

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>