"The Get Down" - premiera ścieżki dźwiękowej już 12 sierpnia!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-08-08 18:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Należąca do reżysera Buza Luhrmanna wytwórnia House of Icona we współpracy z RCA Records wydaje ścieżkę dźwiękową do naszpikowanego muzyką serialu "The Get Down"! Album The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series dostępny będzie w Apple Music przez miesiąc od 12 sierpnia, a następnie trafi do sprzedaży fizycznej. 12 sierpnia to także premiera samego serialu, który będzie dostępny w serwisie Netlix na całym świecie, także w Polsce.

Wyprodukowany przez Luhrmanna i Nasa, "The Get Down: Original Soundtrack From The Netflix Original Series" zawierać będzie zarówno muzykę z serialu, jak i utwory z repertuaru takich artystów jak Nas, Miguel, Christina Aguilera, ZAYN, Leon Bridges, Jaden Smith, Raury i inni. Dodatkowo do pracy przy płycie udało się pozyskać także twórcę turntablismu, Grandmastera Flasha i legendarnego producenta Nile’a Rodgersa.  Pozostali twórcy i pełna tracklista płyty zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

„Płyta jest wprowadzeniem do wielu styli i gatunków muzycznych, jakie można usłyszeć w "The Get Down". To historia Nowego Jorku z lat 70-tych, dekady tak twórczej, jak i chaotycznej” mówi Luhrmann. „W serialu wykorzystujemy klasyki, jak i współczesne kawałki – czasami łącząc je w jedną wspólną mapę muzyki. Zaszczytem dla mnie jest zaangażowanie w tej projekt muzyków z tak różnych biegunów muzycznych”.

W oczekiwaniu na ścieżkę dźwiękową, producent serialu Nelson George przygotował kilka playlist z dźwiękami z lat 70-tych. Klikając poniżej można wysłuchać ich w serwisie Apple Music:

R&B 1977-1979 - http://smarturl.it/TGDrb 

Night At Les Inferno - http://smarturl.it/TGDlesinferno 

Night at Hijos Boricuas - http://smarturl.it/TGDhijosboricuas 

Disco 1977-1979 - http://smarturl.it/TGDdisco 

Serial "The Get Down" to muzyczna saga o tym jak Nowy Jork na skraju bankructwa dał życie nowemu rodzajowi sztuki. Osadzona w roku 1977 historia początków hip-hopu i zmierzchu ery disco opowiedziana jest losami bohaterów, muzyką, sztuką i tańcem dzieciaków z południowej części dzielnicy Bronix, które na zawsze zmieniły świat. Twórcami serialu są nagrodzona 4 Oscarami producentka Cathrine Martin, znani MC – Nas i Grandmaster Flash, a także historyk-hiphopu i producent wykonawczy Nelson George. Zwiastun serialu możecie obejrzeć poniżej.

W obsadzie To Get Down grają m.in. Justice Smith (“Ezekiel ‘Books’ Figuero”), Shameik Moore (“Shaolin Fantastic”), Herizen Guardiola (“Mylene Cruz”), Skylan Brooks (“Ra Ra Kipling”), Tremaine Brown Jr. (“Boo Boo Kiping”), Yahya Abdul-Mateen II (“Cadillac”) and Jimmy Smits (“Francisco ‘Papa Fuerte’ Cruz”) I gościnnie Jaden Smith (“Dizzee Kipling”), Mamoudou Athie (“Grandmaster Flash”) oraz Giancarlo Esposito (“Ramon Cruz”).

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>