The Pharcyde & J Dilla - "Runnin'", "She Said" i "Y" w remixach Jay Dee (Ot tak #190)

Zanim jeszcze Jay Dee zabłysnął w hip-hopowym świecie produkcjami dla De La Soul, A Tribe Called Quest czy Busta Rhymesa w 1996 roku, nieznany wtedy jeszcze młody podopieczny Q-Tipa wyprodukował 7 podkładów na drugą płytę kwartetu z L.A. "Labcabincalifornia". Slimkid, Fatlip, Imani i Bootie Brown uwierzyli w piekielnie utalentowanego Jamesa Yancey, a rezultatem były tak wyśmienite, ponadczasowe numery jak "Drop" czy "Runnin".

Znany z imponującego etosu pracy Jay Dee zremixował również później wspomniane tracki oraz numer "Y", przy czym do alternatywnej wersji "Runnin", wykorzystującej ten sam sampel, na którym opierał się bit do ultraklasycznego "Life's a Bitch" Nasa i AZ, panowie z The Pharcyde dograli nawet na nowo wokale. Do remixu singlowego "She Said", wyprodukowanego pierwotnie przez Slimkida, ekipa nakręciła natomiast drugi teledysk podczas wizyty w Amsterdamie!

Przebicie oryginalnej wersji "Runnin" to raczej mission impossible, ale remix Jay Dee nadaje temu numerowi drugie życie i stanowi bardziej alternatywną wizję utworu aniżeli próbę przewyższenia oryginału. Poniższy remix zawiera ten sam tekst, ale czterej MC's z Miasta Aniołów nagrali swoje zwrotki i refren od nowa, dzięki czemu wokale dopasowane są idealnie, a całość stanowi nową jakość. Can't keep runnin' awaaaaay!

Poskładane z ujęć z wizyty Pharcyde'ów w stolicy Holandii, czarno-białe wideo do remixu "She Said" również sprawiło, że wykorzystujący sampel z utworu Niny Simone remix Jay Dee nabierał bardziej oficjalnego charakteru. Przepiękny numer, zobrazowany klimatycznym, spontanicznym klipem - czego chcieć więcej?

"Y (Be Like That)", pierwotnie wyprodukowane przez Bootie Browna i współprodukowane przez Jay Dee, w poniższym remixie stanowi kolejny przykład charakterystycznego brzmienia Dilli z połowy lat 90 i jego stuprocentowo samodzielną wizję utworu. 

TLD
J Dilla Changed My Life. Tak było, jest, i tak będzie zawsze.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>