Numskull na wolności, nowy album Luniz w przygotowaniu!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-05 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Po siedmiu latach spędzonych za kratkami na wolność wyszedł Numskull - połowa legendarnego składu Da Luniz. Raper opuścił areszt dosłownie parę dni temu i udał się prosto do studia, gdzie czekał już na niego Yukmouth. Obaj panowie potwierdzili za pomocą portali społecznościowych pojawiające się co jakiś czas plotki... nadchodzi nowy album Luniz!

Znany z lat 90-tych duet jest jedną z ikon nie tylko Oakland ale i całego zachodniego wybrzeża - na swoim koncie mają m.in. najsłynniejszy kawałek kiedykolwiek nagrany w Bay Area, czyli "I Got 5 On It" który jest jednym z największych rap singli wszechczasów. Oficjalnie Luniz wydali trzy albumy - w tym cieszący się olbrzymim sukcesem debiut "Operation Stackola", który pokrył się platyną oraz wydany dwa lata później "Lunitik Muzik", który na terenie Stanów dobił do złota. Ich dyskografię zamyka krążek "Silver & Black" z 2002 roku.
W ostatnich latach obaj panowie nie mieli ze sobą najlepszych relacji i otwarcie się dissowali. Siedem lat temu Numskull został aresztowany - raperowi postawiono kilkanaście zarzutów, wśród których znalazły się m.in. oskarżenia o gwałt, napastowanie seksualne, nielegalne posiadanie broni, nakłanianie do składania fałszywych zeznań i liczne groźby karalne oraz wandalizm. Groziło mu nawet dożywocie, które w efekcie trwającego w latach 2007-2009 procesu i ugody zostało zamienione na pięcioletni wyrok skazujący jaki właśnie dobiegł końca.

Jak będzie brzmiał nowy krążek Luniz? Odpowiedź na to pytanie poznamy w 2015 roku - tymczasem przypominamy klasyczny remix ich największego hitu:

bekson!
Ostatnio widzę tylko nagłówki "raper XXX wyszedł z więzienia! płyta w drodze!" nie sądzicie że to trochę smutne?
syn Romana
ciesz się że żyją i mogą nagrywać :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>