"Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop" - wersja cyfrowa!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-03-09 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

W morzu amatorskich broszurek wydanych na fali popularności hip-hopu w Polsce wartościowe książki można było policzyć na palcach jednej ręki. Gdy ktoś pytał mnie, po jakie pozycje sięgnąć w pierwszej kolejności, by otrzymać dzieło merytoryczne, ciekawe i pomagające naprawdę rozszerzyć własną wiedzę to moją odpowiedzią zawsze były dwa tytuły: amerykańskie "Ego Trip: Książka o Rapie" i polskie "Beaty, rymy, życie. Leksykon muzyki hip-hop" autorstwa Radka Miszczaka (obecnie głównego polskiego promotora Hip Hop Kempu) oraz Andrzeja Cały (jednego z najlepszych i najbardziej uznanych polskich dziennikarzy piszących o czarnej muzyce, na naszych łamach również kilkukrotnie mogliście go przeczytać).

Klasyczna dziś encyklopedia hip-hopu z 2005 r., od dawna niedostępna jest w sklepowej sprzedaży i zyskała miano "białego kruka". Dla wszystkich, którzy wciąż jej poszukują mamy dobre info - "Beaty, rymy, życie" zostały oficjalnie udostępnione do pobrania w PDF'ie!

Przytoczmy jeszcze oficjalne info:

"Pobierz i sam zadecyduj, na ile jest to wartościowy dla Ciebie materiał i czy chcesz poprzez zakup oddać respekt autorom za ich wieloletnią pracę nad udokumentowaniem historii hip-hopu. Jeśli masz znajomych, którzy byliby tym zainteresowani - zaproś ich za pomocą Zrzutka.pl

Następnie wpłać przez Zrzutkę.pl tyle, ile uważasz za stosowne."
Link do pobrania: http://zrzutka.pl/leksykonhiphop (.pdf, 10 MB)

Więcej info

DD
Nie wiecie nawet, jaki jestem szczęśliwy. Dzięki POPKILLER! Od dawna chciałem ją mieć! Brawo za takie akcje.
Julka
Hip hop to kultura, gatunek muzyki to rap, więc trochę smutny jest błąd merytoryczny w samym tytule. :(
555efeg
Mylisz się Julka.
warszafski
Krótko powiem: POLECAM!
Zzajawkowicz
Przeglądając cyfrowe kartki tej książki, szybko wniosek wyniosłem taki, że nie ma tam nic ciekawego. Suche fakty pod nazwą wykonawcy, mało w nich informacji i to nie zawsze zgodnych z prawdą, tyle to Wikipedia daje, a nawet więcej. Stawianie w szeregu polskich raperów z Amerykańskimi God MC...to zdecydowanie nie dla mnie. Polecam książkę Ego Trip'u, masa ciekawostek, anegdot i własnych opinii, niebo a ziemia.
NołnejmX
Ja nie moge... Jest napisane w tym leksykonie np ze Children Of The Corn tworzyli Mase, Bloodshed i Cam'ron, a nie ma ani słowa, ze w skladzie Byl tez Big L i Herb MC Gruff albo k.urwa pod Ras Kassem ktos napisal ze album Van Gogh zostal wydany a to jest bullshit, bo Priority go nigdy nieopublikowalo. O albumie Goldyn Chyld nie ma ani slowa w dodatku jest napisane ze kawalek pod tym samym tytulem wyprodukowal DJ Premier, a Primo zrobil bit do remixu tego kawałka, a nie do oryginalu... ZAL.PL a nie leksykon :/

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>