Słoń i Mikser "Nadal czujemy się podziemiem i mamy w dupie mainstreamowe jazdy" - videowywiad cz. 1

Nie da się zaprzeczyć, że to jeden z albumów, które w 2013 narobiły najwięcej zamieszania. Wielkie liczby na youtube, pełne sale koncertowe, wysokie miejsca na OLiS, a do tego ogrom internetowych dyskusji dotyczących "Demonologii II" - tego nie dało się nie zauważyć. Ze Słoniem i Mikserem spotkaliśmy się w halloweenowej atmosferze, w odpowiednio ciemnej scenerii, by porozmawiać obszernie o albumie i różnych innych wątkach - tematycznie poruszyliśmy choćby kwestie filmów grozy czy hejtingu i 'gimbusów'. Dziś pierwsza połowa.

Czy spodziewali się aż takiego zamieszania wokół "Demonologii II"? Dlaczego "D2B4" nie weszło na album w roli pełnoprawnego numeru na trackliście tylko jako bonus, czy był to celowy 'smaczek' spoza głównego materiału, czy nagrane zostało za późno? Jak Słoń i Mikser ustosunkują się do zarzutów o "robienie rapu pod gimnazja"? Czy da się kontrolować w pełni to, do kogo trafia twoja muzyka? Kto stoi za internetowym hejtingiem i dlaczego Słoń chciałby o tym napisać pracę naukową? Co łączy ich z fanami Gwiezdnych Wojen czy Warcrafta? Czy Słoń myślał kiedyś o tym, żeby zrobić projekt będący jednym długim storytellingiem? Czy pracując nad Demonologią Mikser inaczej podchodzi do bitów i czerpie sample z innych źródeł, np. soundtracków do filmów grozy?

Rozmawiał: Mateusz Natali

Zdjęcia/Montaż: Bartek Kowalski

Słoń i Mikser "Demonologia II" - wywiad po premierze cz.1 (Popkiller.pl)

Sir
Czy jeśli utwór jest bonusowym trakiem na końcu płyty to mówimy, że na nią nie wszedł, czy pan prowadzący wywiad jest nie do końca obeznany z zawartością płyty? Bez hejtu oczywiście, wywiad na plus, kiedy można się spodziewać drugiej części?
Anonim
Słoń i Mikser mają bardzo zdrowe podejście do tej całej kultury oby jak nawiecej takich ludzi propsy za wywiad

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>