Cira z cyklu "Parszywa 13"

dodano: 2011-03-19 20:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 12)
"Parszywa 13" to zestaw trzynastu takich samych pytań, na które odpowiadają różni wykonawcy. Głównym celem serii jest wydobycie z artysty informacji, jakich nie znajdziecie w normalnym wywiadzie.

Zapraszamy do przeczytania "Parszywej 13" z Cirą, białostockim raperem, którego legalny debiut pt. "Zapracowany Obibok 2" ukaże się na rynku już 27 marca nakładem Reformat Records.

1. Czym zajmowałeś się przez ostatnie pół roku? Nad czym pracowałeś w tym czasie?
Cira: Ostatnie pół roku upłynęło mi na realizowaniu drugiej części "Zapracowanego Obiboka". Kończę powoli anglistykę, więc siłą rzeczy czas zleciał mi również na studiowaniu. Daję też korepetycje z angielskiego. Poza tym było trochę koncertów, trochę melanży - tyle w bardzo skoncentrowanym skrócie.

2. Kiedy usłyszymy jakiś nowy materiał Twojego autorstwa? U kogo pojawisz się gościnnie?
Cira: Materiał na dniach. 27 marzec to data premiery mojego pierwszego legalnego wydawnictwa. "Zapracowany Obibok 2". Jeśli chodzi o featy to wole mówić o tych, które już są nagrane i tylko czekają na światło dzienne. Na pewno będę w dwóch trackach na płycie Hukosa pt. "Knajpa Upadłych Morderców". W Sercu Miasta - dwie gościnne zwroty. Album producencki 101 decybeli. Jopel/Komar. Kisiel. Praktis. Album producencki mojego węgierskiego koleżki. Gościnnych zwrotek będzie więcej, ale te, które wymieniłem, są już zarejestrowane.

3. Z jakim raperem/producentem z polskiej sceny chciałbyś nawiązać współpracę? Czyja płyta wywarła ostatnio na Tobie dobre wrażenie?
Cira: Generalnie jestem zwolennikiem mieszania styli, wokali, spojrzeń na muzykę. Jest cała masa raperów, z którymi bym coś nagrał. Jednak, jeśli miałbym wybierać jakąś kooperacje to byłby to ktoś z poza hip-hopu. Może Adam Nowak? Mika Urbaniak?

4. Do jakiego utworu z całej swojej twórczości odnosisz się z największą sympatią oraz dlaczego akurat ten kawałek?
Cira: Ostatnio bardzo jaram się kawałkiem "Dla dzieciaków" z nadchodzącego Obiboka. Numer z chórkiem dziecięcym w refrenie. Opowiada on o małolackich czasach i chwyta mnie za serducho ilekroć go
słucham. Sentyment. Szczerość. Dzieciństwo.

5. Jak zareagowałbyś gdyby pewnego słonecznego poranka jakiś raper postanowił Cię zdissować?
Cira: Przeciągnąłbym się, upił łyka kawy, lekko uśmiechnął i wymruczał: "Wpakowałeś się w tarapaty koleżko" (śmiech).

6. Jaka jest szansa na nawiązanie współpracy z Tobą na polu muzycznym przez nieznajomą Ci do tej pory osobę? Czy jeżeli ktoś do Ciebie napisze wiadomość na MySpace, istnieje cień szansy, że mu odpowiesz?
Cira: Jestem skory do współpracy, o ile podoba mi się twórczość osoby, która mnie zaprasza. Jeśli chodzi o Myspace, to przyznam, że przestałem z niego korzystać. Stał się jakiś niepraktyczny, wolny i w ogóle jakoś mi nie leży do końca. cira@tlen.pl - to mój adres mailowy. Sprawy, sprawki? Piszcie.

7. Co Cię najbardziej irytuje w polskim Hip Hopie?
Cira: W polskim rapie denerwuje mnie obłuda. Miałem okazję trochę się przyjrzeć tej grze i wydaje mi się, że sporo w niej nieszczerości i kokieterii.

8. Wymień trzy płyty, które uważasz za arcydzieła w swoim gatunku, a które być może nie są znane szerszej publiczności. Co w nich jest takiego urzekającego?
Cira: Mecca and the Soul Brother - Pete Rock & C.L. Smooth,
DJ Shadow - Endtroducing,
Me against the World Pac'a;
Co w nich wyjątkowego I urzekającego? Wszystko!

9. W jaki sposób zaopatrujesz się w muzykę? Stoisz w kolejce w Empiku, zamawiasz płyty w formie preorderu, kradniesz z RapidShopa czy może płacisz za legalne mptrójki?
Cira: Od lat kupuje płyty we wszelakich sklepach. Poza tym, że jestem słuchaczem jestem też kolekcjonerem.

10. Jesteś bardziej typem domatorem czy nałogowego alkoholika? Czy byłeś kiedyś na imprezie, którą wspominasz radośnie do tej pory? Co takiego niecodziennego się na niej wydarzyło?
Cira: Wyjątkowe historie (zabawne, straszne, czasem przypałowe) zdarzają się średnio raz w miesiącu, także ciężko o jedną... Parę miesięcy temu graliśmy koncert w Kaliszu. Lekko podchmielony wpadłem na pomysł na debilną przyśpiewkę sceniczną. "Kiedy ja mówię Ryszard, wy mówicie Kalisz! Ryszard?!? Kalisz!!!" Nie chodzi tu bynajmniej o polityczne preferencje - czysta polewka <śmiech>.

11. W jaki sposób relaksujesz się po pracy? Jaka forma spędzania wolnego czasu daje Ci największą przyjemność?
Cira: Relaksuję się pracując. A poza tym lubię sport. Uprawiać i oglądać. (dobra, niech będzie - używki też)

12. Twój ulubiony cytat/życiowa mądrość? Twój ideał kobiety? Twój ulubiony trunek?
Cira: Deus caritas est / kobieca blondynka / zacne piwko.

13. Parę spraw, o których warto powiedzieć a o które nie zapytaliśmy:
Cira: Warto powiedzieć, że za parę dni na półkach będzie moja nowa płyta. Jeśli lubicie trochę pokminić, jeśli szanujecie muzykę i wykonawcę, jeśli testowaliście pierwszego "Obiboka", to uderzajcie do sklepu po drugą część. Pozdrówki. Cira. Fama Familia.

Tagi: 

Anonim
Wydaje się być mega sensownym typem. I też bardzo lubię "Mecca And The Soul Brother".
Anonim
FAMA FAMILIA wyjdzie w formie fizycznej na cd???bo szkoda ze tak nie zostala wydana
Anonim
parszywy to z niego wack.
Anonim
parszywy to z niego wack (miod i cukier)
Anonim
To źle, że go nie znam?
Anonim
Ostatnio plyta TASMOCIAG byla niezla ale mogla byc lepsza
Anonim
Na plycieTETRISA Shovany Mixtape mial z Tetem zajebisty trak 'Chlopcy poznaja swiat'
Anonim
Zapracowanego 2 to chyba kupie w ciemno bo jedynką sie jarałem dość długo
Anonim
Ja tak z innej beczki,kiedy chłopaki ( Mateusz i Daniel ) wywiad z M.O.P?????? coś kiedyś mówiliście:Pozdro
Anonim
Oby powstal kiedys klip do traku TETRISA I CIRY "Chlopcy poznaja swiat" .POGO tez teraz wydal plyte cos o tym cicho (jest na allegro)i nie wydal u ekipy REFORMAT4
danny
Jar - to nie ten Pogo z Wieszocochodzi, to jakiś inny typek z Warszawy.
Bubu
czemu nie ma juz nowych wywiadow z cyklu parszywa 13?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>