Krazy Drayz

Krazy Drayz

dodano: 2016-07-04 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Tydzień temu w niedzielę publikowaliśmy pierwszą część naszego półgodzinnego wywiadu z Das EFX, pora więc na drugie 15 minut rozmowy z sympatycznymi reprezentantami staroszkolnego Nowego Jorku. Słyszeliście już o definicji "Real Hip Hop", historii powstania ich własnego "iggidy" slangu, nawiązujących do ich twórczości skitach Dave'a Chappelle'a czy duetach w rapie.

W tej części Drayz i Skoob opowiedzieli nam natomiast o swojej znajomości i szalonych imprezach z 2Paciem, ulubionych wspomnieniach z tego okresu czy ostatnim razie, kiedy widzieli 'Paca. Dowiecie się też, czy kiedykolwiek EFX mieli okazję nagrać wspólny numer z autorem "All Eyez On Me". Co więcej, usłyszycie zabawną historię o współpracy z Ice Cubem przy klasycznym remixie "Check Yo Self", słodko-gorzkim występie u boku Nasa w remixie "Where Are They Now", czy o wadze szanowania legend w rapie i przemyśleniach EFX na temat hitowego "Downtown" Macklemore'a.

dodano: 2013-10-15 22:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Nasi świeżo upieczeni Artyści Tygodnia to prawdziwe legendy, które do rapu wniosły naprawdę sporo. Poczynając od wjazdu z buta do mainstreamu, by rozbujanym, brudnym, ulicznym i niepokornym debiutem zgarnąć platynę. Ekspresowe, pełne niesamowitych przyspieszeń i rozbujane do granic możliwości flow. Własny świat i język, pełny neologizmów i niezrozumiałych terminów. Liryczna gimnastyka wyrywająca się schematom, porównaniom do kogokolwiek innego, rzucona na bity, od których kark bujał się sam a chemia i zgranie między Skoobem i Drayzem robiła ogromne wrażenie. Do dziś pamiętam, w jakim byłem szoku, słysząc w jaki sposób wjechali na klipie "Rugged-N-Raw", który widziałem w Rap Kanciapie u Wujka Samo Zło, nie ogarniając jeszcze w ogóle amerykańskiej sceny w opcji #gimbynieznajo.

Duet dopiero co zawitał do Polski, by zagrać koncert na białostockim Original Source Up To Date Festival a ja z jednej strony mega żałuję, że nie byłem w stanie zjawić się tam osobiście,  a z drugiej... mam ogromną przyjemność zaprezentować Wam na naszych łamach polski wywiad z kultową formacją Das EFX!

dodano: 2013-10-13 20:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)

Chociaż słuchając ich muzyki niełatwo w to uwierzyć, Das EFX poznali się na uniwersytecie, a dokładnie Virginia State University, chociaż obydwaj pochodzą z New Jersey. Wielkie znaczenie dla ich kariery miała pomoc EPMD, którzy ponoć zachwycili się ich stylem na pokazie talentów, na tyle, żeby pomóc im w podpisaniu kontraktu. Jego owocem stało się "Dead Serious", klasyk z 1992 od którego wszystko się zaczęło.

Wszystko, to znaczy co? Zawrotna kariera i status gwiazdy największego formatu w następnych latach, popularyzacja kończenia wyrazów na "-iggedy" co stało się rozpoznawalnym elementem, "Rugged'N'Raw" z PMD i kariera obfitujące w niesamowite momenty. Postaramy się je wam przypomnieć w trakcie tygodnia z Das EFX. Główną atrakcją będzie natomiast jutrzejszy wywiad, przeprowadzony przy okazji występu składu na Original Source Up To Date Festival w Białymstoku.

video
dodano: 2013-06-01 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 3)

Krazy Drayz *Hold Dat

Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć ponownie Das Efx na płycie Marco Polo "Newport Authority 2" w bardzo dobrym, przypominającym dawne lata kawałku "BK 2 NJ". Teraz współtworzący legendarny duet Krazy Drayz opublikował kolejny teledysk promujący jego ostatni solowy album "Showtime", dostępny w iTunes. "Hold Dat" to potężny, energiczny banger, który pokazuje, że weteran tej gry Drayz wciąż jest w formie.

PS. Już w najbliższą środę możecie się natomiast spodziewać wywiadu z Krazy Drayzem w ramach naszego cyklu "Inna Strona".

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2012-11-10 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów rapu z lat 90. i jego znakomitych reprezentantów o których wielu fanów zdążyło już zapomnieć. W tym roku mija 20 lat od debiutu trio Fu-Shnickens i 18 lat od ich ostatniego albumu "Nervous Breakdown". Właśnie teraz dowiadujemy się, że lider zespołu Chip Fu zbiera się do wydania nowego solowego albumu.

Reprezentanci Fu słynęli z częstych odniesień do współczesnej sobie popkultury, podobnie jak Das EFX. Tak się składa, że i jeden z autorów "Dead Serious" zbiera się do wydania solówki i to już lada moment.