C.Gambino R.I.P. - czołowy szwedzki raper został zastrzelony

kategorie: Świat, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2024-06-06 08:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 1)

Jak informują szwedzkie media C.Gambino został zastrzelony we wtorek (04.06.2024) poźnym wieczorem w Goteborgu.

O 22:40 wezwana policja przyjechała na miejsce zdarzenia w Goteborgu. Znalazła tam postrzelonego mężczyznę, który od razu został przewieziony do szpitala. Tam niestety zmarł. Jak informują szwedzkie media, zamordowana osoba to popularny raper Karar "C.Gambino" Ramadan.

Jens Andersson z miejscowej policji powiedział, że na dany moment nie ma żadnych podejrzanych. Agencja AFP informuje jednak, że całe zdarzenie może mieć powiązanie z gangsterskim półświatkiem. Sam raper miał wielokrotnie w swoich utworach poruszać tematykę związaną z gangami, gdzie kilkukrotnie gloryfikował uliczny styl życia. 

C.Gambino, który słynął z zamaskowanej twarzy i anonimowości, to popularny szwedzki raper, który był podpisany przez tamtejszy oddział Warner Music. Na swoim koncie ma dwa długogrające albumy - "Sin City" i wydany na początku tego roku "In Memory of Some Stand Up Guys". Na Spotify ma blisko 1.000.000 miesięcznych słuchaczy, a w maju odebrał najważniejszą nagrodę szwedzkiego przemysłu muzycznego Grammis w kategorii "Artysta hip-hop roku".

W piątek premierę miał najnowszy singiel rapera "Sista Gang". 

Tagi: 

Gal Amonit
ulica go zeżarła

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>