DJ 600V doceniony - najpierw Złoty Popkiller, teraz Złoty Fryderyk!

DJ 600V jest osobą, która nie wychyla się przed szereg i stoi raczej w cieniu, dając muzyce mówić za siebie. Jednak jego zasługi są dostrzegane i doceniane - także poza naszym środowiskiem.

Rok temu przyznaliśmy Voltowi Złotego Popkillera za całokształt dokonań na rzecz kultury hip-hop - statuetkę odebrał na gali z rąk swojego wychowanka DJ-a Hubsona a DJ Kebs i DJ Falcon1 przygotowali dla niego DJ-ski tribute złożony z follow-upów do klasyków, w których maczał palce.

Miło nam widzieć, że w tym roku także Akademia Fonograficzna Fryderyków postanowiła uhonorować 600V statuetką Złotego Fryderyka - co pokazuje, że jego wpływ jest nie do podważenia także z perspektywy całej branży muzycznej. Oprócz Volta Złote Fryderyki otrzymali w tym roku Martyna Jakubowicz, Krzysztof Meyer oraz Kazimierz Jonkisz. Tu przeczytać możecie uzasadnienia.

Nie możemy zakończyć inaczej niż... pozdro 600!

Poniżej przypominamy wręczenie Złotego Popkillera dla 600V oraz tribute DJ-ski na jego cześć. Złoty Fryderyk zostanie wręczony na gali 22 marca w Gliwicach.

Pod filmem znajduje się ankieta, w której zagłosujesz na swoich faworytów w ramach Popkillerów 2024. Głosowanie dostępne jest w 28 kategoriach - na Freestyle'owca 25-lecia, Próbę Czasu (Album Roku 2013 z perspektywy 10 lat) oraz w 20 polskich i 6 zagranicznych kategoriach dotyczących roku 2023.

Tagi: 

Mihal
Tak jak nie obchodzą mnie Fryderyki, tak w tym przypadku to naprawdę wartościowa nagroda i bardzo fajnie, że będąc tak ważna postacią dla polskiego hip hopu, bez komercyjnego sukcesu jak Liroy został zauważony w środowisku muzycznym. Dobrze też, że osoby, które biorą udział w głosowaniu zaczynają widzieć więcej w polskim rapie niż tylko Ostrego, który swoje statuetki trzyma w toalecie czy Taco Hemingwaya z dobrym PR i opinią w mediach mainstreamowych.
Od 1997 rap gra - od 2012 gram w rap
W rzeczy samej.
90'
Zasłużył na to Dj 600V Szacunek Na Zawsze.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>