OKI, Szpaku, Paluch, Słoń i inni na Wrocław Hip-Hop Festivalu!

Miejsce: 

Hala Stulecia, Wrocław

Data: 

2023-11-24 16:00

Już w przyszły weekend we Wrocławiu multum rapowych emocji i występy czołówki polskiej sceny!

Jesienią na Dolnym Śląsku dla fanów hip-hopu nie ma lepszego miejsca niż Hala Stulecia. Wrocław Hip Hop Festival od ośmiu lat podczas jednego wieczoru zapewnia tam koncerty czołówki sceny rapowej z odjechaną oprawą wizualną.

Już 24 listopada usłyszymy sporo świeżego materiału, ponieważ ostatnie miesiące obfitowały w nowe wydawnictwa i projekty. Podczas tegorocznej edycji po raz pierwszy na scenie wrocławskiego festiwalu zobaczymy Żabsona. Artysta promuje obecnie nagraną z Kronkelem Domem EPkę „Macrodosing”, która właśnie trafiła na rynek. Do Hali Stulecia powróci OKI, ulubieniec dolnośląskiej publiczności. Jego ostatni krążek „Produkt47” pokrył się już potrójną platyną, a Młody Jeżyk wypuszcza kolejne hity, choćby singiel „Jeremy Sochan”, do którego powstał teledysk z gościnnym udziałem tytułowego zawodnika NBA.

Wspólny występ zapowiedzieli Paluch oraz Słoń, którzy promują nagrany właśnie w duecie album „Pośród hien”. Poznańscy raperzy sami przyznają, że:„nie wysyłają uśmiechów w stronę ogólno panujących trendów, jadą jak walec przez mainstreamową padlinę,nie biorąc jeńców.” Kolejnym artystą listopadowego wieczoru będzie Szpaku, który jest obecnie w trasie promującej najnowszą płytę „UZUMAKI FORMA OSTATECZNA” wyprodukowaną w całości przez Kubiego Producenta. Album nawiązuje muzycznie do ulubionych anime artysty, takich jak „Chainsaw Man”i „Naruto”.

Po zeszłorocznym debiucie na Wrocław Hip Hop Festivalu swój powrót zapowiedział także Young Multi, od którego możemy spodziewać się selekcji najbardziej znanych utworów, niepowtarzalnych aranży i niespożytej energii. Fani Kukona z pewnością czekają na premierowe kawałki z zapowiedzianego na 2024 rok albumu „Organic Human”. Na razie w sieci hula pierwszy singiel „ADDERALL” z gościnnym udziałem Moniki Brodki.

Chivas również szykuje nowy krążek po blisko rocznej przerwie wydawniczej. Wskazuje na to wypuszczony w lipcu singiel „Nóż motylkowy”, w którym pojawił się także White 2115, a także niedawny singiel "noWy baTmAN". Do festiwalowego line-upu dołączył również Zeamsone, czyli autor utworu „5 INFLUENCEREK” – numeru jeden w zestawieniu najpopularniejszych singli tego lata według serwisu Spotify. Artysta jest obecnie w trasie promującej nowy album „???”. Zestaw raperów zamyka Opał, który całkiem niedawno wydał płytę „Przestrzeń”, a już zapowiedział, że siedzi w studiu i pracuje nad nowym krążkiem "Pierwsza jesień bez depresji".

Festiwal tradycyjnie rozkręcać będzie DJ Soina, tym razem w projekcie Kręci Mnie Vinyl Show, a towarzyszyć mu będą Nasty P na perkusji oraz tancerki z Candiez. Całość poprowadzi Yurkosky.

Wrocław Hip Hop Festival (24 listopada): OKI, Żabson, Szpaku, Paluch & Słoń, Kukon, Young Multi, Chivas, Zeamsone, Opał oraz Kręci Mnie Vinyl Show: DJ Soina, Nasty P, Candiez.

Ostatnie bilety są dostępne na stronie http://www.hiphopfestival.pl

Wydarzenie FB

Partnerem festiwalu jest wyłączny dystrybutor filmu „Igrzyska Śmierci. Ballada ptaków i węży”.

Artykuł powstał w płatnej współpracy z Wrocław Hip-Hop Festivalem

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>