Od jarania z Ghostface'em do płyty z Alchemistem - wywiad z Wikim!

W dzisiejszym wywiadzie na niedzielę odwiedzimy na chwilę Nowy Jork - i to z najlepszym możliwym przewodnikiem. Wiki to od lat jedna z najciekawszych twarzy nowej fali nowojorskiej sceny, raper o przesympatycznym usposobieniu, charakterystycznym akcencie, świetnym piórze oraz niepodrabialnym wyrazistym stylu, szlifowanym przez lata wydawania świetnie przyjętych projektów - od tych wydawanych wraz z Hakiem i Sporting Life'em w ramach nieodżałowanej pamięci grupy Ratking, poprzez materiały solowe tudzież kooperacje w stylu "Half God" z Navy Blue.

Wywiad z Wikim był przez długi czas jednym z moich osobistych niespełnionych marzeń - w 2018 roku spotkaliśmy się na Hip Hop Kempie, Wiki już wtedy był chętny na rozmowę, jednak od razu po swoim koncercie musiał ruszać dalej w trasę. Co się odwlecze, to nie uciecze jednak. Okazja nr 2 nadarzyła się w tym roku - 12 czerwca Wiki supportowany przez Jadasea, producentów Larona i Subjxcta 5 oraz Papo2oo4 dzięki Winiary Bookings dał fantastyczny koncert w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Z uśmiechniętym od ucha do ucha MC porozmawialiśmy sobie m..in. o Nowym Jorku, jak miasto i jego mieszkancy zmieniali się przez lata, o tym, czy Wiki ucieleśnia "prawdziwego ducha Nowego Jorku", plus o naszych ulubionych miejscach tej metropolii. Wiki opowiedział nam też o swych materiałach "Half God", "Papiseed Street Vol. 1" oraz "Cold Cuts", o tym, co oznaczają one dla niego - powspominaliśmy także grupę Ratking i fascynujący projekt "So It Goes" (kto nie zna, polecam gorąco, niesamowita płyta). Nie omieszkałem zapytać o kooperacje, jak kawałek "Made for This" nagrany z Ghostface Killah czy 'Complex City Cypher" z A$AP Fergiem, Your Old Droogiem i Chiefem Xian aTunde Adjuah (fantastycznym trębaczem znanym niegdyś jako Christian Scott). Zapraszam do obejrzenia!

Słowo stało się ciałem (patrz: wywiad) - dokładnie w tym tygodniu Wiki wypuścił nowy singiel "Numb", wyprodukowany przez Tony'ego Seltzera.

Rozmowa, montaż: Maciej Wojszkun
Tłumaczenie: Maciej Wojszkun
Kamera, dźwięk: Marcin Natali
Zdjęcia - miniaturka i koncertowe video: Marcin Natali
Oświetlenie: Bartosz Skolasiński 

Wiki - interview: on New York, Ratking, Ghostface Killah, "Half God", "Cold Cuts"

Spis treści:
0:00 Intro
1:35 WikiFlag
4:18 Prawdziwa dusza Nowego Jorku
7:32 Tworzenie "Half God"
9:03 Ratking i "So It Goes"
12:27 Okładki "Half God" i "Lil Me"
15:31 "Papiseed Street Vol.1"
17:05 "Cold Cuts" with Subjxct 5
19:28 "One More" z MIKE'iem i The Alchemistem
20:16 Jak zmienił się Nowy Jork
23:04 Podróże
25:50 Ulubione miejsca w NY
29:04 Praca z Ghostface'em, "Made for This"
30:06 Complex City Cypher
32:00 Nadchodzące projekty

Tagi: 

90'
No witam Panie Macieju de facto też tak się nazywam jutro ogarnę ten wywiad dziś nie mogę ale nie mogę zadać Ci pytanie dlaczego tak mało twoich newsów z kręgu rapu czy innych gałęzi czarnej muzy pamiętam twoje felietony newsy np. wspomnienie Gift Of Gaba, Egyptian Lover,Popa Wu, The Gaslamp Killer, Children of Zeus,El da Sensei, Dj Illegal (Snowgoons) no dużo by wymieniać naprawdę dużo się dowiedziałem z twoich newsów itp i za to masz u mnie dozgony szacunek jak i ma go Bartosz Nidzielski bracia Natalii i inni których tutaj nie wymieniłem za ci przepraszam oby tak dalej człowieku. Pozdrawiam.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>