DJ Cube oprowadza po kultowych rapowych miejscówkach w L.A.! - seria vlogów

Pamiętacie, jak DJ Cube w 2019 roku wybrał się do Stanów i nakręcił On The Spot, serię filmików z legendarnych hip-hopowych miejscówek w Nowym Jorku? Trzy lata później postanowił powtórzyć ten pomysł, tym razem nagrywając vlogi w Los Angeles i okolicach. Zawarł mnóstwo ciekawostek o rapie z Miasta Aniołów i nie tylko.

Kręcąc drugą serię, Cube przejechał ponad 2500 kilometrów, research zajął mu prawie dwa lata. Odwiedził ponad 200 miejsc związanych z hip-hopem, gdzie kręcono kultowe teledyski, jak  ten do"It Was A Good Day" Ice Cube'a i filmy, takie jak "Friday" czy "White Men Can't Jump". Zobaczymy też okolice, w których wychowali się Cypress Hill,  NWA, Ice Cube, The Game, Nipsey Hussle, Kendrick Lamar, Warren G czy Snoop Dogg.

W pierwszym odcinku poznamy miejsca z filmu "Friday", np. to, gdzie postać grana przez DJ'a Pooh została znokautowana przez Deebo. Zawitamy też tam, gdzie kręcono klip do "DNA" Kendricka Lamara.

On The Spot 2 - Odcinek 1 / Miejsca z filmu Friday oraz klipu DNA - Kendrick Lamar


W drugim odcinku zobaczymy miejsca z legendarnej sesji zdjęciowej Tupaca. Zawitamy też tam, gdzie kręcono kultowe klipy "Crazy In Love" Beyoncé i Jaya-Z, "Thriller" Michaela Jacksona, "To Live And Die In L.A." Paca, ale też "Bubblyn" Andersona .Paaka i "Slap Da Shit Outcha" Redmana.

On The Spot 2 - Odcinek 2 / 2Pac, Beyonce, Anderson Paak, Redman i inne miejsca

Trzeci odcinek to wyzyta w Compton. Zobaczymy domy Kendricka, Eazy'ego-E, miejsce gdzie Suge Knight przejechał ochroniarza i dostał za to 28 lat wiezienia. Dodatkowym smaczkiem jest rozmowa z jednym z ziomków Eazy'ego.

On The Spot 2 - Odcinek 3 / Compton

W czwartym odcinku przeniesiemy się między innymi na Cypress Ave, czyli ulicę, od której swoją nazwę wzięła i na której wychowywała się ekipa Cypress Hill. Cube spotka też samego DJ'a Muggsa i zabierze nas do miejscówek, w których kręcono klipy do "Humble." i "Alright" Kendricka Lamara.

On The Spot 2 - Odcinek 4 / Cypress Hill / Kendrick - Humble, Alright / Dj Muggs and much more

Odcinek piąty to między innymi wizyta przed domem Ice Cube'a z teledysku do "It Was A Good Day". Zobaczymy też legendarną posiadłość z serialu "Fresh Prince Of Bel-Air".

On The Spot 2 - Odcinek 5 / Ice Cube - It Was a Good Day, Fresh Prince of Bel-Air, Venice beach

W odcinku szóstym powędrujemy szlakiem ulicy z klipu do "Unfinished Sympathy" zespołu Massive Attack, by później zobaczyć ostatnią drogę Notoriousa B.I.G. przed jego śmiercią. Cube pokaże nam też ścianę z okładki do "DAMN." Kendricka Lamara.

On The Spot 2 - Odcinek 6 / ostatnie chwile Notoriousa BIG, Beastie Boys - Sabotage, Massive Attack

W odcinku siódmym Cube znalazł prywatną siedzibę TDE,  pokręcił się także po szemranej części Compton, gdzie wychował się The Game.

On The Spot 2 - Okolica w Compton gdzie dorastał The Game. Odcinek 7

Óśmy odcinek to wizyta w Crenshaw, czyli dzielnicy, na której wychowywał się Nipsey Hussle. Odwiedzimy też kultowe miejscówki z filmu "Boyz n The Hood" i lokację z klipu "I Wish" Skee Lo.

On The Spot 2 - Odwiedzam dzielnicę z Boyz N The Hood. Odcinek 8

Dziewiąty odcinek to wizyta w Long Beach. Zobaczymy między innymi rodzinny dom Snoop Dogga oraz lokacje z klipu do "What's My Name" i związane z legendarnym singlem "Regulate" Warrena G.

On The Spot 2 - To tutaj powstał G Funk? Odcinek 9

Na koniec Cube był pod studiem Death Row. To tam powstały kultowe West Coastowe albumy, takie jak "All Eyez on Me", "Doggfather", czy "2001". Jest też coś dla fanów Nirvany.

On The Spot 2 - Odcinek 10 / DeathRow / Dom Tupaca / Studio / Malibu

Sprawdź też: Popkiller sam w NY

LL
I za to uwielbiam Popkiller za takie newsy muszę znaleźć czas na to żeby obejrzeć ten pierwszy blog z NY i ten oraz inne blogi np. Popkiller sam w NY Dziękuję Bardzo za takie newsy Bartoszu.
LL
Niestety nadeszła bardzo smutna informacja Big Pokey aka Sensi umarł dziś 18.06.2023 podczas koncertu miał 45 lat Rest In Peace Big Pokey SUC 4 Life.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>