Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA wracają do Krakowa!

wydarzenie
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-12-09 11:00 przez: Redakcja (komentarze: 0)

Miejsce: 

Teatr Variete, Grzegorzewskiej 71, Kraków

Data: 

2022-12-10 18:00

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Mistrzostwa Świata DJ-ów IDA powracają do Krakowa. Przez ostatnie dwa lata impreza odbywała się w formie transmitowanego na żywo studia w którym emitowano nagrane wcześniej filmy. 10 grudnia w prestiżowym krakowskim Teatrze Variete zaprezentują się najlepsi DJ-e, którzy powalczą o tytuły Mistrza Świata w dwóch kategoriach: Show oraz Technical. Duże szanse na kolejne Mistrzostwo Świata IDA mają Polacy.

Dzięki imprezom IDA w Polsce wykształciła się bardzo mocna scena DJ-ska, która uznawana jest za jeden z najsilniejszych ośrodków na świecie. To właśnie Polacy posiadają najwięcej tytułów mistrzowskich z wszystkich startujących w zawodach krajów. Na przestrzeni istnienia zawodów IDA zdobyliśmy ich, aż 11. Dla porównania drugie pod tym względem jest USA na równi z Nową Zelandią (4), trzecia Japonia i Belgia (3).

Na tegorocznych Mistrzostwach IDA nasz kraj będzie reprezentował kolektyw Needlework Scratch Crew (Chederac, Bulb, Lem, Ph) w kategorii „Show” oraz DJ URE w kategorii „Technical”. To właśnie Needlework Scratch Crew są głównym pretendentem to tegorocznego tytułu. Równolegle do dnia imprezy w Internecie rozgrywa się batalia o tytuł Mistrza Świata IDA w kategorii Scratch. Tutaj Polska ma silnego reprezentanta – Dj’a Bena dla którego będzie to już czwarty finał w ciągu 9 lat. W finałowej rundzie Polak walczy z broniącym po raz 3 tytułu Japończykiem Tsuyoshi oraz objawieniem tegorocznej edycji Dj’em RTA z Brazylii. W zawodach „online” udział brało 44 dj’ów z 27 krajów. Zwycięzca kategorii Scratch Online Battle zostanie ogłoszony podczas finału w Teatrze Variete.

W tym roku w zawodach weźmie udział 13-stu Dj’ów reprezentujących 6 krajów: Japonię, Czechy, Holandię, Wielką Brytanię, Hiszpanię oraz Polskę. Zawody przeprowadzone zostaną w formie wysublimowanego seansu dj’skiego. Publiczność ma miejsca siedzące, a pojedynki dodatkowo wyświetlane są na ekranie rzutnika. W krakowskim Teatrze Variete nie zabraknie pokazów specjalnych w wykonaniu światowych gwiazd DJ-ingu. W tym roku wystąpią: Technics Special Showcase Dj Prime Cuts (UK) – 4 x ITF/DMC World Champion, członek legendarnej
ekipy Scratch Perverts. Deejay Irie (NL) – uwielbiany w Krakowie Mistrz Świata Audio Visual Scratch. Jego pokazy specjalne to widowiskowe wizualizacje miksowane na żywo przy pomocy gramofonów. Dj Rena (JP) – najmłodszy w historii Mistrz Świata Dj’ów. Swój pierwszy tytuł zdobył w wieku 12 lat. Dj Datflex (ESP) – aktualny Mistrz Świata IDA. Oprócz nich koncert wieczoru zagra jeden z najlepszych raperów w kraju ERO JWP. Całość poprowadzi legenda polskiej sceny dj’skiej Dj Eprom, znany także jako Sztigar Bonko.

W kwietniu 2000 roku w ramach obchodów związanych z przyznaniem Krakowowi tytułu Europejskiego Miasta Kultury odbyła się pierwsza prawdziwa bitwa Dj’ska w Polsce. Impreza o nazwie „Dj’s Battle” zorganizowana była w Kinoteatrze Związkowiec i uznawana jest za kamień milowy w rozwoju polskiego dj’ingu. Od tamtej pory pojedynki dj’skie na stałe zagościły w Krakowie, a on sam stał się stolicą światowego turntablismu.

Kraków od 16 lat gości imprezę IDA WORLD DJ CHAMPIONSHIP, powszechnie uznawaną za największe i najlepiej zorganizowane zawody tego typu na świecie. W pamiętnym roku 2000 naprzeciw siebie stanęły dwie najważniejsze ekipy dj’skie w kraju: warszawski Polfejder (Jan Marian & Deszczu Strugi) oraz krakowscy pionierzy Krime & DMC. Pojedynek wygrali reprezentanci Krakowa. Dj’e Krime i DMC będą obecni podczas tegorocznej imprezy.

Po oficjalnej części w Teatrze Variete impreza nabierze luźnego charakteru i, wzorem lat ubiegłych, przeniesie się do FORUM Przestrzenie , gdzie odbędzie się oficjalne afterparty z udziałem Dj’a Prime Cuts, Deejay Irie, Krass-T oraz Loop Skywalker.

Wydarzenie FB

Bilety online: goingapp.pl
Bilety w dniu imprezy dostępne w kasie Teatru Variete.

UWAGA: do każdego biletu organizator dodaje unikatową płytę IDA 2022 PROMO CD z utworami
występujących na imprezie artystów. Odbiór płyty przy wejściu na imprezę.

IDA 2022 PROMO DJ Datflex, Dj Toltech, DJ Throdown, DJ Koncept, Scratcher Tsuyoshi (Official Video)

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>