Mata - znamy akt oskarżenia i zarzuty Prokuratury

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-22 13:18 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 6)

Wraca temat zatrzymania Maty za posiadanie 1,45g marihuany. Jak się okazuje - ostatnia działalność rapera miała zadziałać na jego niekorzyść.

Z aktu oskarżenia możemy wnioskować, że planowano umorzyć postępowanie, ale publiczne poruszanie tematu depenalizacji sprawiło, że Mata został oskarżony i grozi mu do trzech lat więzienia.

Odnotowano m.in. założenie fundacji 420 oraz wypowiedź na gali Bestsellery Empiku: "Ja uważam, że marihuana… Cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić wszem wobec, że ja w związku z tą sytuacją i z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku"

"Takie zachowanie oskarżonego, podjęte kilka dni po tym, kiedy zostało wobec niego wszczęte postępowanie karne, jest niewątpliwie wyrazem jego bezrefleksyjnej postawy. Oskarżony Michał M. co prawda wyraził skruchę podczas przesłuchania w dniu 28 stycznia 2022 r., jednak już kilka dni później publicznie wypowiadał się w innym tonie, pochwalając zażywanie środków odurzających. W ocenie Prokuratury orzeczenie kary wobec oskarżonych jest celowe, ponieważ wymagają tego względy wychowawcze oraz zapobiegawcze, a w szczególności pożądane jest ukształtowanie u oskarżonych postawy akceptowanej społecznie, czemu zdaniem Prokuratury nie służyłoby umorzenie postępowania. Decyzja o umorzeniu postępowania stanowiłaby w istocie wyraz pewnego rodzaju aprobaty dla szkodliwego stosowania środków odurzających, a także uznania działań podejmowanych przez oskarżonego Michała M. po przedstawieniu mu zarzutu" – zaznacza Prokuratura cytowana przez Gazeta.pl

Tagi: 

Anonim
Hołota z warszawki, bananowi to chcieli umorzyć a u mnie za 1,89g to nie było wcale mowy o umorzeniu (bezwarunkowym) tylko na sprawę w sądzie czekałem 4 lata i finalnie mam warunkowe umorzenie na rok (prawie jak zawiasy tylko kartoteka czysta, jak przez ten rok mnie złapią to lipa) kurator na rok, 200 zł koszty sadowe i 700 zł na jakoś tam fundacje. Ogólnie chamy mają wytyczne że mogą umarzać to łaskę robią, grzywna jest popularna albo warunkowe umorzenie, a te warunkowe to wbrew pozorom przypał, już wolał bym grzywnę zapłacić.
Furio
za dwie tuby :D
Killer the Rats and fuck sixnine xd
Banan nie Banan szanuje za to że się nie rozpierdolił na kolegę od którego brał Weed, z resztą niech on uwaza bo Bonus za bajki i na podstawie rapowych tracków które kiedyś nawinal wyłapał voucher na wakacje za murem na 5 latek.
Raf
Bo ty wiesz byłeś czytałeś co powiedział. Weź się człowieku za rozwój swojej osoby duchowości sport zdrowa dietę a nie się wypowiadasz o nakrotykach które piorą głowe
Anonim
O czym ty chłopaczku mówisz, jak ktoś ma odrobine mózgu i zna chociaż trochę prawo wie że żadne do 3 lat tylko grzywna albo prace społeczne, w takiej sytuacji się rozjebać to trzeba być ciężkim deklem. Jak on ma bogatego ojca prawnika to raczej coś tam wie i raczej mniejsze wrażenie na nim zrobiło takie zatrzymanie niż na normalnym człowieku.
Antymata
"Cała Polska jest w niej zakochana i chciałem ogłosić wszem wobec, że ja w związku z tą sytuacją i z tym, co zrobiły media, chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku", co ty pi.rdolisz szczytu z W-wa ja np wiem co to jest Marysia próbowałem jej i co palę ja no nie, wyjdzie taki szczylek z dupy słuchają go młodociane c.pki i mają autorytet no k.rwa co za z.ebany pajac co ma 5 minut swojej sławy przeminęło z wiatrem szczylku

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>