Denzel Curry mocno reaguje na nominacje do Grammy

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-11-17 08:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 1)

Ogłoszono płyty nominowane do Grammy w kategorii Best Rap Album. Do kilku innych hip-hopowych kategorii również, ale to właśnie lista potencjalnie najlepszych krążków zawsze wzbudza najwięcej zainteresowania. Do tegorocznej postanowił odnieść się Denzel Curry i trzeba przyznać, że nie przebierał w słowach.

Krążki nominowane w kategorii Best Rap Album to:

  • DJ Khaled "GOD DID"
  • Jack Harlow "Come Home The Kids Miss You"
  • Kendrick Lamar "Mr. Morale & The Big Steppers"
  • Pusha T "It's Almost Dry"
  • Future "I Never Liked You"

Curry skomentował nominacje serią postów na Twitterze. "Ale jeśli chodzi o kategorię Best Rap Album, mogę ci dosłownie wymienić 10 innych płyt, które rzeczywiście były dobre. Gratulacje dla K-Dota i Pushy, ale to pozostałe gówno? Weź przestań..."

Co ciekawe, dodał że w głosowaniu pod względem liczby oddanych głosów był ex aequo z innym nominowanym, a i tak nie znalazł się na liście. "Mój album dosłownie zremisował z innym, którego nominowano, a i tak mnie okradziono. Wszystkie moje ziomy, które wydały w tym roku doskonałe albumy, zostały okradzione".

W innym tweecie napisał: "Oni nie przejmują się kulturą, dla nich liczy się tylko podbijanie majorsów." Później jeszcze raz mocno skomentował jakość większości nominowanych wydawnictw: "Ziomy ciężko pracowały, a wy dajecie nagrodę dla miernego gówna."

Co, ciekawe, raper wymienił płyty, które według niego powinny się znaleźć w tej kategorii. Wśród nich są krążki Freddie'ego Gibbsa, Smino, JID'a czy Joeya Bada$$a.

Denzel Curry nie jest pierwszym artystą hip-hopowym, który zgłaszał obiekcje co do tegorocznych nominacji. W październiku Nicki Minaj nie kryła oburzenia, kiedy okazało się, że jej singiel "Super Freaky Girl" nie zostanie uwzględniony w kategoriach rapowych, do których go zgłaszała. Zamiast tego będzie walczył w kategoriach popowych.

Pełna lista nominacji Grammy 2023 TUTAJ.

Pod tweetami przypominamy też nasz tegoroczny wywiad z Denzelem Currym przeprowadzony niedługo po premierze jego płyty "Melt My Eyez See Your Future":Anonim
Haha akurat Nicki dobrze ustawili

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>