Lech Polish Hip-Hop Festival 2022 - pierwsza odsłona line-up'u i garść informacji

Lech Polish Hip-Hop Festival w tym roku zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy ogłosili, że zarówno tegoroczna edycja festiwalu muzycznego, jak i gala rozdania nagród Lech Polish Hip-Hop Music Awards odbędą się de facto w ramach jednej imprezy, w dniach 11-14 sierpnia w Płocku. Ponadto ujawniono pierwszych 30 (!) artystów, którzy wystąpią na festiwalu.

W ubiegłym roku, z uwagi na wiadome okoliczności, nie odbyła się kolejna edycja płockiej imprezy, za to zadebiutowała firmowana szyldem Lech Polish Hip-Hop gala hip-hopowych nagród, która odbyła się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Teraz, jak podają organizatorzy, nadszedł czas, by scentralizować te dwa wyjątkowe wydarzenia, których wspólnym mianownikiem będzie Płock.

Wśród zaproszonych artystów znajdą się nie tylko aktualnie największe gwiazdy polskiej sceny hip-hopowej, ale również ci, którzy już wkrótce będą okupowali najwyższe miejsca na listach przebojów. Dodatkowo niektórzy z nich wystąpią w nietypowych konfiguracjach, których próżno szukać gdzie indziej. W szczególności wyjątkowo zapowiada się koncert duetu PRO8L3M, albowiem artyści przygotowali coś, co ma jeszcze lepiej oddać klimat mixtape'ów spod szyldu "Art Brut", na których rap łączył się z samplami z popowych szlagierów z lat 80. Razem z nimi na płockiej scenie wystąpią bowiem zespół Wanda i Banda, Majka Jeżowska oraz Martyna Jakubowicz!

Pełna lista artystów po pierwszym ogłoszeniu przedstawia się następująco:

OKI
Kukon
Hodak
Catchup
Miły ATZ
Dwa Sławy
Gruby Mielzky
PRO8L3M
Sokół
Ero JWP
Łajzol
JETLAGZ
Dziarma
Young Igi
Zdechły Osa
BARTO KATT
Avi x Louis Villain
Kaz Bałagane
Sarius
Małpa
PlanBe
TUZZA
Spółka ZOO [Frosti, Berson, Włodar, Mario]
Feno
Paluch
Słoń
Jeden
Jacuś
Lipa
Joda
Guzior
Kabe

W stosunku do poprzedniej edycji Polish Hip-Hop Festival, impreza zostanie wydłużona o jeden dzień. Wszystko rozpocznie się na płockiej plaży już czwartkowego popołudnia 11 sierpnia i potrwa do sobotniej nocy. Następnie w niedzielę, w Orlen Arenie, odbędzie się koncertowa uczta, czyli gala Lech Polish Hip-Hop Music Awards, z występami artystów w niecodziennych aranżacjach i wyjątkowej oprawie multimedialnej. Już wkrótce mamy otrzymać kolejne informacje - o dodatkowych atrakcjach, polach namiotowych, sprzedaży karnetów czy też szczegółów na temat samej gali, no i oczywiście o pozostałych artystach, którzy wystąpią na festiwalu.

Co tu dużo mówić - do zobaczenia w Płocku!

Bilety kupisz TUTAJ.

Polish Hip-Hop Festival / Official Aftermovie / Płock 2019

Polish Hip-Hop Festival / Official Aftermovie / Płock 2018

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>