Raekwon zmienił tytuł debiutu przez... naciski mafii

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-01-02 12:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 8)

Niedawno na amerykańskim rynku ukazała się biografia Raekwona "From Staircase To Stage". W związku z promocją książki Rae pojawił się na kanale u DJ'a Vlada. Z przeprowadzonego przez niego wywiadu dowiadujemy się w pewnym momencie, że legendarny debiutancki album członka Wu-Tang Clanu "Only Built 4 Cuban Linx" w oryginale miał mieć zupełnie inny tytuł. Na przeszkodzie jednak stanęła amerykańska mafia.

Krążek miał być zatytułowany "Wu Gambinos" od nazwy jednej z pięciu nowojorskich rodzin mafijnych, czyli rodziny Gambino. Jednak finalnie do tego nie doszło. "Powiedzieli: 'Yo, nie możesz nazwać tak żadnego albumu'" - stwierdził w wywiadzie Raekwon. "Miałem rozmowę ze Steve'em Rifkindem, [właścicielem Loud Records - przyp. red.] bo jego ojciec [...] miał uliczne koneksje. Miał dużo znajomości. Pamiętam, jak chciałem narzucić ten tytuł Steve'owi i powiedziałem: 'Yo, tak chcemy nazwać płytę, chcemy ją nazwać 'Wu-Gambinos'. On dał znać, że przyjrzy się sprawie. Pamiętam, jak do mnie wrócił i powiedział: 'To się nie wydarzy.' Mówię: 'Poważnie'? Na co on odpowiedział: 'To się nie wydarzy, oni są na nie' - dodał.

Przeciwna miała być właśnie rodzina Gambino. Finalnie płytę nazwano "Only Built 4 Cuban Linx", a "Wu-Gambinos" było tytułem jednej z piosenek na trackliście. Jednak Rae mówi, że chwilę zajęło mu zrozumienie tej sytuacji z biznesowej strony. "Koniec końców piosenka to piosenka, ale kiedy chcesz używać czyjeś nazwy na tym poziomie, to może doprowadzić do rozmowy z pytaniem, w jakim celu to robisz. Jak to możliwe, że chcesz ot tak sobie używać tej nazwy? To było dla mnie śmieszne, bo chciałem i tak to zrobić, niezależnie od wszystkiego" - powiedział Rae. Górę jednak wzięło myślenie, że skoro nawet Rifkind jest przeciwny, to tytuł zostanie zmieniony.

"Wtedy byliśmy nastawieni na podjęcie ryzyka, walić to', ale [...] będąc młodym, niedoświadczonym i nie rozumiejącym biznesu do końca, musieliśmy ogarnąć, że wiesz co? Nie zrobimy tego" - dodał raper.

Raekwon: Gambino Crime Family Told Us Not to Title My Album "Wu-Gambinos" (Part 21)

Raekwon: Wu-Tang Was Ready to Take the Risk by Using Gambino Mafia Title (Part 22)

90'S
Płyta Raekwona wyszła w 95 i dziwi mnie że nie mógł nazwać tak jak chciał tej płyty sprzeciw mafii ok można zrozumieć to ale taki Master P z Nowego Orleanu założył grupę która istniała tylko rok (97-98) a nazywała się The Gambino Family(chociaż inna informacja mówi że została założona przez rapera o ksywie Crazy) która została nazwana na cześć rodziny przestępczej Gambino. W skład tej grupy wchodziło 4 raperów: Lil Gotti (po Johnie Gotti), Malachi, Pheno i Reginelli (po Marco Reginelli) i tu rodzina Gambino nie miała jakiś przeciw nawet założyli wytwórnię o takiej samej nazwie Gambino Family Records i wydali dwa albumy w 98 i 2020 r.
lax
moze Master P nie zapytal sie ich o zdanie i nikogo to finalnie nie zainteresowalo
Anonim
Mógł dostać zgodę bo był trochę bardziej uliczny niż Wu, może zapłacił kwit za to.
Drilla X
Właśnie dlatego nie mogli zrobić, bo się zapytali. Master P nie, przypalił chuja ich Weiss nicht i może nawet nie słyszeli. Tu przez ojca rifkinda, więc poszło w eter, głupio by zrobili idąc w zaparte z prawdziwymi bandziorami
Miami stick drill
Czytałem już o tym ale szanuje taka ciekawostkę.
Hahaha
Reakwon to nie Master P
Atmo
I tego typu historie się szanuje i powinno być ich więcej w mediach branżowych, a nie jakiegoś gówno gówna i pierdolenia, że dupa macha dupą i jest fajnie.
Gnur
Czyli w skrócie obsrał zbroję xD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>