Śliwa x Brahu "2Pac 4Ever" [Makaveli Lives On] - specjalny trybut na 25 rocznicę śmierci artysty!

Dzisiaj mija dokładnie 25 lat od śmierci legendarnego Tupaca Shakura, którego zgon w wyniku ran postrzałowych nastąpił dokładnie o godzinie 16:03 w dniu 13 września 1996 roku. 2Pac odcisnął swoją twórczością bez wątpienia niezatarte piętno na kulturze hip-hopu, przecierając również szlaki przyszłym raperom na pole kinematografii... Dla wielu pozostaje jednym z najmocniejszych kandydatów do miana #GOAT rap gry - dla mnie personalnie dzierży niezagrożony tytuł "The Most Influential Rapper Of All Time", mając nadal silny wpływ na całą współczesną popkulturę.

Również na naszym podwórku 'Pac ma zarówno rzeszę sympatyków wśród rodzimych raperów, którzy również wskazują go jako jedno z ważniejszych źródeł inspiracji, dzięki którym sami chwycili za mikrofon i zaczęli realizować się artystycznie. Należą do nich m.in. Śliwa oraz Brahu Brat, którzy z mojej inicjatywy postanowili połączyć siły i nagrać z okazji okrągłej rocznicy specjalny trybut ku pamięci Makaveliego.
Tak powstał "2Pac 4Ever [Makaveli Lives On]" - spontaniczna wspólna dedykacja reprezentantów Poznania i Trójmiasta. Za produkcję utworu odpowiada Big Jeffrey, swoje trzy grosze w postaci partii gitarowych dorzucił także niezawodny RTN, zaś całość zmiksował Scandal Prodz (odpowiadając też za mastering nagrania).

Kawałek można odsłuchać poniżej - na dniach powinien się również pojawić na platformach cyfrowych. W najbliższym czasie powstanie do niego także oficjalny teledysk, zaś singiel będzie też dostępny do zakupienia w limitowanym nakładzie fizycznym dla kolekcjonerów. Rest In Peace 'Pac [*]

90'S
Ja od 2Paca min. zaczynałem słuchać rapu , nawet miałem okres że słuchałem 2Paca non stop do tej pory dla mnie jest jedną z ikon rapu amerykańskiego wielka szkoda że wtedy zginął pozostawił po sobie wielką spuściznę do tej pory mam niektóre jego albumy na kasetach a najbardziej uwielbiam do tej pory album z 1996 All Eyez on Me. Rest In Peace Tupac Amaru Shakur. Utwór dobry nie mogę się doczekać teledysku do tego utworu.
Paweł Miedzielec

Dzięki, też mam nadzieję że uda nam się ogarnąć fajny klip do tego :)

5!

90'S
The Most Influential Rapper Of All Time też muszę się z tą opinią zgodzić, po części wychowałem się na twórczości Tupaca wiem że to pisał już ale przez pewien okres słuchałem tylko jego i na zawsze pozostanie u mnie w top 10 ever jeżeli chodzi o raperów.
Paweł Miedzielec

Ten tytuł najbardziej pasuje do 'Paca - #GOAT to pojęcie tak mgliste, że nie da się ustalić jednego rapera który był ponad resztą w każdej składowej tego rzemiosła, ale z całą pewnością da się stwierdzić że nikt nie wywarł takiego wpływu na ten nurt jak Pac :)

Miami stick drill
Niby nie słucham już pl ale ten numer sprawdzę bo akcja godna pochwały. Tupac wiadomo legenda, znam wszystkie albumy od 2Pacalypse Now do All Eyez on Me i to od dawna. The 7 Day Theory i inne pośmiertne nie słuchałem, chociaż The 7 Day Theory niby coś tam słyszałem ale nie cały. Co ciekawe moja ulubiona płyta Tupaca to też All Eyez on Me, wzór jak się powinno robić dwupłytowe albumy, drugie cd wcale nie odstaje od pierwszego. Me Against the World też dobre, z mocnymi If I Die 2Nite i Oldschool ale jednak ten album doceniłem dopiero z czasem i większy sentyment jest do All Eyez on Me.
Paweł Miedzielec

Dzięki - z pośmiertnych płyt 'Paca polecam obadać przede wszystkim "R U Still Down" (ze względu na sporą ilość numerów zachowanych w oryginalnej formie), oraz "Until The End Of Time" (ze względu na to, że sporą ilość numerów wyprodukował tam Johnny 'J'), ale generalnie wszystkie płyty do "Better Dayz" zawierają dużo fajnych kawałków :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>