"Ojcowie gniewu. Geneza hip-hopu" - nowa książka o hip-hopie

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-07-31 12:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Polski rynek wydawniczy właśnie wzbogacił się o kolejną unikalną pozycję traktującą o hip-hopie. Jest to druga książka człowieka-orkiestry - dziennikarza, nauczyciela, rapera, beatmakera - Rafała "Elmera" Mutza (którego czytelnicy Popkillera mogą kojarzyć z gościnnej recenzji 'Egzegezy: Księgi Pszczół" Tau). Po wyjątkowym świadectwie i egzaminacji wiary w polskim hip-hopie w postaci książki "Bóg dał nam hip-hop, aby.... Synteza myśli" Elmer prezentuje opracowanie "Ojcowie gniewu. geneza hip-hopu".

Co znajdziemy w książce? Oddaję głos autorowi

Ojcowie Gniewu. Geneza hip-hopu jest nurtującą światopoglądowo kompozycją literacką wiodącą Czytelnika do korzeni kulturowej kontestacji słyszalnej od kilku dekad na albumach światowej sławy raperów amerykańskich, jak i lokalnych nawijaczy, oratorów podwórek, miejskich legend, praszczurów hip-hopu w Polsce. Druga w dorobku literackim książka Elmera charakteryzuje Kulturę Hip Hop pod kątem historycznym oddając pod rozwagę krytyczną wpływ XX-wiecznych rewolucjonistów na słowo rapowe. Tekst ów prowadzi przez wykwitły w erze niewolnictwa gniew, ukształtowany i zwerbalizowany w płomiennych przemówieniach pierwszych liderów czarnych społeczności, których rolę w latach 70-tych i 80-tych przejęli uświadomieni raperzy.

Ojcowie Gniewu łamią jednak powszechne pojęcie o niewolnictwie poddając pod osąd fakty niewygodne, antyrewolucyjne, wiodące Czytelnika do zderzenia światopoglądowego z Ewangelią Chrystusa. Książka jest więc polem bitwy wzburzenia i miłosierdzia, oskarżenia i przebaczenia, potępienia i zbawienia. Geneza hip-hopu demaskuje stawiany na cokole akademickim mit o nieomylności prawd historycznych konstytuując tym samym punkt wyjścia do osobistych poszukiwań zalążków hip-hopu, jak również dostrzeżenia przepoczwarzonego, zakradającego się niezauważenie do społeczeństw niewolnictwa XXI wieku. 

Zapowiada się naprawdę ciekawe! Książkę można zamówić wysyłając wiadomość na adres theholyblast@gmail.com. Koszt książki to 30 zł + wysyłka.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>