Tymek z podwójnym diamentem - co to oznacza dla polskiego rapu?

Po serii diamentów po raz pierwszy raperowi udało się przekroczyć kolejny sprzedażowy próg - podwójny diament, który osiągnął Tymek dzięki nagranemu wraz z Big Scythem "Językowi Ciała". Co taki wynik oznacza dla polskiego rapu, a także dla samego Tymka?

Nad tym zagadnieniem zastanawiali się goście podcastowego podsumowania stycznia, zorganizowanego w ramach Magazynu Popkillera.

Gościem Hirka Wrony byli Lil Konon, Maciej "Maqoo" Dobkowicz (6:45) oraz Michał "Puoć" Płociński (Rzeczpospolita, Radio Kampus). Ich dyskusję na ten temat obejrzycie poniżej, a zaczyna się w 33:10 filmu z podsumowaniem:

Poniżej przypominamy kulisy powstania "Języka ciała":

Tagi: 

polski rap gówno
dla rapu nic bo nie ma to z nim nic wspólnego, ale dla disco polo jest to jakieś osiągniecie
Co?
Jakiego polskiego rapu? Tymek to nie rap. Kto pisze takie bzdury? Są MC słabi jak np Gandzior czy Kaczor Kg-ale to raperzy. Ale Tymek i Maty bedoes itp. To nie rap.
HH Fanatyk 1973
Panie Hirku z całym szacunkiem dla Pana, Mateusz do ciebie to też dotyczy ale KURWA CO TEN TYMEK MA WSPÓLNEGO Z RAPEM KURWA NIC!!??? Co ci goście Pana Hirka mówią jaki kurwa rap, panowie co z wami nie odróżniacie rapu od popu no ja pierdolę co tu się wyprawia.
Noreaga
Mateusz do Ciebie to też dotyczy? To zdanie nie ma sensu. Reszta też porażka. To już lepiej słuchać Tymka, niż czytać fanatyka 73.
HH Fanatyk 1973
Dzieciaku o nicku Noreaga , najpierw zmień nick bo nie pasuję do ciebie nawet nie wiesz kto to jest Noreaga. Po drugie czego nie kumasz chodziło mi o szacunek do Mateusza i Pana Hirka czego tu kurwa nie rozumiesz typie. Po trzecie twój komentarz też jest bez sensu i jest porażką, a po czwarte i na koniec słuchaj nawet swego bąka z dupy niż czytać nicka o nazwie Noreaga, a dla jasności trolu Noreaga to jest raper z duetu Capone N Noreaga więc naprawdę zmień ten nick bo dla mnie jesteś żałosny mając taki nick .
Capone
A po Polsku dasz radę napisać?
Hip Hop Fanatyk 1973
Co nicku Noreaga zminiłeś nick i znowu posługujesz się nickiem o nazwie Capone nie masz innego dzieciaku. Capone to połowa duetu hip-hopowego ze Wschodniego Wybrzeża Capone-N-Noreaga jakbyś dzieciaku nie wiedział. Dzieciaku a po Rosyjsku dasz rade napisać?
KRZ
Dla polskiego rapu to nie oznacza NIC !!! Tymek to piosenkarz, pop, disco.
Jakaśnazwa
Do wszystkich którzy się denerwują fakt to nie jest rap tylko bardziej trap po prostu to jest nowe brzmienie rapu
Anonim
To nie jest trap tylko jakiś efekt uboczny
YebaczPiS
Śmieszą mnie ludzie piszący że Tymek nie jest raperem bo dowiedzieli się o nim po wybuchu popularności i pewnie nawet nie sprawdzili starszych numerów z ,,Sono" czy ,,JestemTymek" XDDD. To tak jakbym powiedział że Zbuku zawsze był zajebistym raperem bo załużmy że poznałem go 3 miesiące temu. Gówno prawda, na początku i nawet później zbuku jechał na rymach czasownikowych i częstochowskich a testy były prostsze niż kawałki Tymka po wybuchu popularności. Oczywiście no offence do zbuka bo nawet jak składał drewniane kawałki to leciał u mnie na głośnikach ale no tak jakie to Polskie, ,,nie wiem ale się wypowiem". Teraz już Tymon faktycznie nie jest raperem bo sam powiedział że się nim nawet nie określa ale rozróżnijcie czas teraźniejszy od czasów jezyka ciała chociażby. Co do komentarza wyżej że mata to nie rap, to szczerze też nie kumam jego fenomenu ale czy jest raperem czy nie, nie mogę stwierdzić bo go nie słucham i polecam stosować taki rodzaj wypowiedzi XDD
dom
Skończyłem czytać w momencie "Zbuku zawsze był zajebistym raperem"
Nikt
Jak wy ludzie nie wiecie co to trap, albo nie umiecie odróżnić disco polo od popu to jest coś z wami nie tak. Pewnie macie z 30-40 lat jakiś ulicznych przeklinacie słuchaliście.
Ktoś
Tak, tak. Jakiś ulicznych przeklinamy słuchaliśmy

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>