VNM "EXIT2020" - Czego możecie się spodziewać?

recenzja
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2021-01-15 08:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 1)
VNM

Miniony rok był trudny dla wszystkich. Branża eventowa, a co za tym idzie - również artyści, została sparaliżowana, zabierając dochód wielu Polakom. Po majowym Hope for the best, VNM postanowił ponownie wziąć na tapet ostatni rok dekady. Poniekąd. Czego można spodziewać się po wydanym dziś EXIT2020?

Charakterystyczna forma

Forma, którą przybrał Venom na przestrzeni lat, odznacza wyraźne piętno na całościowym wydźwięku albumu. Kolejna płyta autora Hope for the best nie zaskoczy starych odbiorców. Na EXIT2020 wszystko wydaje się znajome; partie wokalne, styl pisania, na podkładach kończąc. Wersy dalej rozłożone są gęsto na bitach, gdzieniegdzie pojawiają się anglojęzyczne wstawki, a akcenty wypowiadane są z takim samym naciskiem jak zwykle.

Luźny koncept

Mimo jasnego znaczenia tytułu, album nie obraca się wyłącznie wokół 2020 roku. Autor odbiega od przygnębiających tematów na rzecz humoru tudzież relacji damsko-męskich. Na albumie zostawiono miejsce, które pozwoliło na zabawę formą. V nie zawsze przybiera rolę bohatera swoich opowieści. Zdarza się, że raper pełni funkcję nie tyle narratora, co obserwatora.

Szersze spojrzenie

To chyba najwidoczniejsza różnica między dotychczasową twórczością VNM-a, a EXIT2020. Venom poświęca więcej miejsca na cudzą perspektywę. Mimo narcystycznej natury, zwraca uwagę na innych, gdyba nad hipotetycznymi sytuacjami. Raper wciela się w role, zderza wyimaginowane historie ze swoimi.

Osobisty materiał

Venom znany jest z mówienia tego, co myśli. Na EXIT2020 nie zamierza zmieniać swojej postawy. Historie snute przez rapera są pozbawione jakiegokolwiek hamulca. V porusza się między pandemią, osobistymi rozterkami, wyjaśnia niektóre wątki z poprzedniego albumu, czasem niewybrednie żartuje. EXIT2020 oscyluje wokół emocji, co dało VNM-owi dużą swobodę w przekazywaniu komunikatów kierowanych do odbiorcy.

Tagi: 

Gnur
Najlepsze w 2020 roku było to...że się już skończył :)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>