Kukon i ka-meal łączą siły - wspólny projekt już we wrześniu

Nie do końca wiemy jak Kukon odbiera muzycznie swój rok 2020, ale gdybyśmy byli na jego miejscu, to bylibyśmy conajmniej zadowoleni.

Raper już od kilku lat konsekwentnie i skutecznie buduje swoją pozycję regularnie wydając nowe projekty, ale wydaje się, że to właśnie obecny rok może być dla niego przełomowym w dalszej perspektywie.

Po pierwsze - współpraca z Quebonafide. "Romantic Psycho" jest na tyle dużym i głośnym tytułem, że pojawienie się na trackliście u boku Quebo z miejsca dodaje ogromnego, promocyjnego kopa. Druga kwestia to "Afera" nagrana wspólnie z Magierą. Powiedzmy sobie szczerze - legendarny producent mógłby nagrać krążek tak naprawdę z większością polskiej sceny i więcej niż pewne jest, że taki krążek byłby sporym sukcesem, a jednak z jakiegoś powodu zdecydował się na album z Kukonem, który jest jeszcze na etapie budowania swojej popularności i rozpoznawalności. Krótko mówiąc - Magiera musiał coś dostrzec w młodym raperze.

Teraz Kukon zapowiada kolejną rzecz i co ciekawe nie jest to kolejne, mające za zadanie zawojować mainstream wydawnictwo, a materiał nieco bardziej niszowy. "Kraków, Marzec 2020" (tak, tak - taki jest właśnie tytuł krążka) to 9 - trackowy album nagrany do spółki z jednym producentem - ka-mealem. Nie jest to coś, co trafi do regularnej sprzedaży - ilość egzemplarzy, który do zakupu udostępnili Panowie zamknęło się w 600 sztukach, więc mówimy tu o wydawnictwie ściśle limitowanym. Niemniej jednak, projekt trafi zapewne na serwisy streamingowe, więc miejmy nadzieję, że każdy zainteresowany będzie mógł posłuchać płyty. Premiera? 25 września, także już niebawem. Szczegóły, okładkę, preorder i tracklistę znajdziecie w naszym dziale Premier Płytowych.

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>