Dobry Vibe na Trudny Czas #15 - wybiera Igor Wiśniewski

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

W 15 odcinku cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" stery przejmuje nasz dziennikarz Igor Wiśniewski! Sprawdźcie jakie 3 numery poleca.

Dawid Podsiadło - Małomiasteczkowy

Pierwsza piosenka, która przyszła mi na myśl. Dawid Podsiadło zaśpiewał piękną historię o determinacji, z którą wielu może się utożsamić. To jeden z tych utworów, które mimowolnie nucę pod nosem.

The Doors - Roadhouse Blues

Let it roll, all night long. Utwór pochodzi z płyty Morrison Hotel, najlepszego albumu Doorsów w mojej opinii. Podobno Jim Morrison wymyślił tę piosenkę podczas jednego z pijackich jam sessions. To prosta, energiczna pieśń barowa, która genialnie oddaje muzyczny przełom lat 60. i 70.

Mielzky/patr00 - D.A.C.H. feat. Frank Nino, Rymek, DJ Lolo

Jedni balują w barach, inni na dachu. Za plenerowymi wojażami tęsknimy chyba wszyscy, więc wróćmy do nich myślami z pomocą tego letniaka.

Wcześniejsze odcinki cyklu

Wszystkie 3 numery znajdziecie poniżej na playliście (układ chronologiczny od 1 odcinka) - codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi, Young Shoe$ i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>