Dobry Vibe na Trudny Czas #8 - wybiera RX Produkcja

W mediach znajdziemy obecnie masę strachu, ciemnych wizji i atakujących z każdej strony negatywnych treści. Wszystko generuje niepewność, stres i pogłębia zdenerwowanie. Czy muzyka nie służy też temu, by oderwać się od takich emocji? Czy muzyczne media nie są jednymi z niewielu które mogą choć trochę od tego uciec i dać ludziom trochę wsparcia i otuchy w obecnej ciężkiej sytuacji pełnej znaków zapytania?

Wychodząc z tego założenia odpalamy nowy cykl, który w najbliższych tygodniach stanie się naszym stałym punktem. Codziennie rano otrzymacie porcję 3 utworów wybieranych przez raperów, producentów, aktywistów i dziennikarzy związanych z polskim hip-hopem. Ich klucz jest jeden - mają być to numery, które dodają danej osobie otuchy, które włącza ona by się podbudować lub które zawsze wywołują w niej pozytywne emocje. Bez depresyjnych myśli, gniewu, agresji, złości - tylko utwory, które wesprą, rzucą dobre słowo, motywację, albo po prostu pomogą się zrelaksować i przychillować. Gotowi na Dobry Vibe na Trudny Czas?

Odcinek nr 8 to selekcja spod ręki doświadczonego producenta, zdobywcy Złotych i Platynowych Płyt a przede wszystkim... kopalni pozytywnej energii i niesamowitej muzycznej zajawki. RX Produkcja!

Masta Ace & Marco Polo - Brooklyn feat. Smif-N-Wessun

Już pierwsze dźwięki klasycznego bitu Marco Polo przeganiają czarne chmury i rozświetlają mrok promieniami Słońca, gdy dochodzą do tego wersy Masta Ace'a dostajemy prawdziwą optymistyczną bombę. Piękny numer o wartościach, rodzinie, jedności. Muzyczny teleport do miejskiego parku, klimat beztroski, freestylowych nawijek, smaku zimnego piwa i tajemniczego zapachu palonego suszu nieznanego pochodzenia ;) Zawiera mega pozytywne przesłanie - jedność, duma z pochodzenia, możliwości, ambicje - to zawsze dodaje mi otuchy i inspiruje.

Alicia Keys - If I Ain't got you

Gdy zapomnę o tym, jak ślepo biegłem za szczęściem, a gdzie faktycznie to szczęście znalazłem - ten utwór to idealny reminder. Cała sytuacja z wirusem pozwoliła mi na przemyślenie sobie wielu rzeczy. Szczęście mamy często na wyciągniecie ręki, a nie zauważamy tego. Czy to rodzice, czy rodzeństwo, czy pasja - tak jak jest ujęte to w tekście - czy żyłem dla fortuny, sławy, władzy, "gry" to moje życie jest niczym "If I Ain't got you". Każdy z nas ma takie "You" - poszukajcie go słuchając kojącego wokalu Alicii!

Chada x RX - Kiedy jak nie dziś

Ciemnej Strony Zwierzchnik, człowiek uwikłany w ciężkie życiowe scenariusze, zamienia się w źródło nadziei, przestrzega przed błędami, rozświetla mrok. Każdy w tych wersach znajdzie coś dla siebie i o sobie, a to wszystko na najbardziej wzniosłym, ruszającym duszą bicie, jaki kiedykolwiek stworzyłem.

Wcześniejsze odcinki cyklu

Wszystkie 3 numery znajdziecie poniżej na playliście (układ chronologiczny od 1 odcinka) - codzienną selekcję w ramach cyklu "Dobry Vibe na Trudny Czas" będziemy prezentować Wam na dedykowanych playlistach YT i Spotify, tak by można było odpalić sobie całość za jednym zamachem i zbiorczo łapać muzyczne wibracje! Na playliście Spotify brak jedynie numerów Ortegi, Young Shoe$ i Karwela/SoulPete'a, bowiem nie ma ich w serwisie.

Kaobes
Chada zawsze na topie

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>