Denzel Curry i Kenny Beats w poszukiwaniu zaginionych plików - album "UNLOCKED"

Jak może skończyć się kłótnia o to, po czyjej stronie leży wina za wyciek kawałków powstałych podczas wizyty Denzela w The Cave? Przez czyją niecierpliwość doszło do tej sytuacji i czy jest jeszcze jakiś sposób, żeby ją odkręcić i nie dopuścić do utraty czterech dolarów, które można było zgarnąć za streaming?

Odpowiedzi dostarcza krótki film dołączony do projektu, w którym Denzel Curry i Kenny Beats wyruszają na misję w odmęty komputera Sir Kennetha. Historia, która choć zaczęła się od przyziemnej przepychanki w social mediach przybiera jednak wiele niespodziewanych zwrotów akcji.

 

Pomimo dewizy głoszącej DON’T OVERTHINK THINK SHIT, która wisi w jaskini Kenny’ego każdy szczegół tego projektu jest nadzwyczaj przemyślany.

Poszukiwania każdego z zaginionych numerów opatrzone są unikalnymi animacjami stworzonymi przez sztab grafików. Inspiracje zaczerpnięto z różnych znanych źródeł, takich jak choćby manga Junji Ito ’Uzumaki’, Claymation czy kultowe kreskówki typu Scooby Doo i Wacky Racers. Za produkcją filmu stoi A Psycho Films Production.

Dialogi pełne ciętych komicznych ripost, choć rozpisane brzmią naturalnie, a back-and-forth dwójki bohaterów mógłby się sprawdzić jako formuła komediowa na większą skalę. Może panowie powinni pomyśleć nad jakąś wspólną serią na Netflixie?

Denzel Curry po raz kolejny daje liryczny popis pokazując, że zasłużenie został uznany za najlepszego tekściarza ostatniego roku według rankingu przeprowadzonego przez portal Genius. Raper z ZUU jak zwykle rzuca błyskotliwymi wiązankami rymów z najróżniejszych dziedzin życia i miażdży swoim flow każdy podkład, który przygotował Kenny Beats.

Również Kenny przeszedł sam siebie, skacząc od stylu do stylu jakby nagrywał osiem odcinków swojego programu z różnymi artystami z rzędu. Brzmienie produkcji momentami przypomina nasuwa na myśl kultowe Madvillain czy eksperymentalny klimat Captain Murphy.

Choć premiera nastąpiła 6 lutego UNLOCKED może być zdecydowanym pretendentem do najlepszych koncepcyjnych albumów i najlepszych projektów w kategorii raper/producent w tym roku.

Przypominamy też nasz videowywiad z Denelem Currym:

Denzel Curry - interview - on 2Pac, Thug Life, Andre 3000, XXL Freshmen, Star Wars (Popkiller.pl)

Jebaćbor
Denzel zawsze na propsie, znam go jeszcze z czasów Raider Klan. Niedawno EP puścił teraz drugie, git.
s.
Zajebisty projekt!!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>