Common - wywiad cz. 1: droga do "Let Love", I Used To Love H.E.R. a newschool, J Dilla

Niewielu jest w hip-hopie artystów tak szanowanych, doświadczonych i zasłużonych jak Common. Aktywny na scenie od niemalże trzech dekad MC z Chicago to absolutna ikona, twarz zaangażowanego, świadomego hip-hopu oraz jeden z najlepszych tekściarzy w historii. Niech świadczą o tym otrzymane przez niego nagrody - od Grammy, przez Oscara po Golden Globe.

W zeszłym roku, podczas europejskiej trasy promującej 12. album muzyka "Let Love", rzuciliśmy wszystko, wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy do Berlina, gdzie dzięki pomocy Universal Music Poland i uprzejmości managementu udało nam się dobić do Commona oraz usiąść z nim przed kamerą. Rezultatem jest jeden z najważniejszych wywiadów, jakie udało nam się zrealizować w blisko 10-letniej historii Popkillera

W pierwszej części rozmowy usłyszycie m.in. o osobistej przemianie Commona i drodze do "Let Love", cechach wspólnych "Let Love" i pamiętnego "Be", przezwyciężaniu negatywnej energii, drugiej książce w dorobku artysty, a także klasycznym utworze "I Used To Love H.E.R." i niezmiennej miłości do hip-hopu pomimo jego zmiennej natury i brzmienia. 

Raper podzielił się też wspomnieniami na temat swojego dobrego przyjaciela J Dilli oraz opisał proces powstawania drugiej części "I Used To Love H.E.R.", nagranego w zeszłym roku na bicie właśnie Dilli "H.E.R. Love".

Druga część rozmowy już za tydzień w niedzielę 9 lutego.

Rozmowa, tłumaczenie, montaż: Marcin Natali
Video, zdjęcie u góry: Jakub Sandecki/Young Sandi
Zdjęcia z koncertu: Young Sandi, Darek Radel (WEST)

Common - interview pt. 1: road to "Let Love", overcoming negativity, I Used To Love H.E.R., J Dilla

Edit: W drugiej cześci wywiadu m.in. o 20. rocznicy albumu "Like Water For Chocolate", wspólnych projektach z Nasem i Q-Tipem, sztuce freestyle'u czy spełnianiu marzeń i czerpaniu siły z przeciwności losu. 

Common - interview pt. 2: 20 years of "Like Water For Chocolate", freestyle, Nas, achieving dreams

Common - interview pt. 1: road to "Let Love", overcoming negativity, I Used To Love H.E.R., J Dilla

Tagi: 

pzdr
respect !
Darnellgap
Домофон=домоффон

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>