Skyzoo odkurza bit Pete Rocka z 1994 roku na "It's All Good" - pierwszy singiel ze wspólnej płyty

Już za lekko ponad miesiąc, dokładnie 20 września, światło dzienne ujrzy zapowiadany od początku roku wspólny album Skyzoo i Pete Rocka "Retropolitan". Nagrany w zaledwie dwa tygodnie materiał, określany przez brooklyńskiego wymiatacza jako "list miłosny i pobudka dla mojego miasta" składać się będzie z 12 utworów, a przed chwilą do Sieci trafił pierwszy singiel - i to jaki!

"It's All Good" to bowiem numer nagrany na znalezionym przez Pete Rocka niepublikowanym bicie z tego samego okresu co "Illmatic"!

To szalone, ale zrobiłem ten bit w 1994 roku. Ma 25 lat. Nigdy później go nie ruszałem ani nie przerabiałem. Zrobiłem go na bitmaszynie SP-1200. Pochodzi z czasu, kiedy zrobiłem "The World Is Yours" i tych samych sesji. - mówi Pete Rock. Skyzoo ponoć wiedział, że chce nawinąć na tym bicie już po 10 sekundach, a epicka historia powstania tego podkładu jedynie utwierdziła go w decyzji i dodała mu motywacji...

Pre-order "Retropolitan" na CD i winylu

Darmowy download "It's All Good", pełna tracklista i okładka "Retropolitan" pod spodem:

Przypominamy też nasz ostatni videowywiad ze Skyzoo i Apollo Brownem:

Apollo Brown & Skyzoo - interview: "The Easy Truth", Sean Price, Dr. Dre, "The Wire" (Popkiller.pl)

Tagi: 

Real HH 90
Jak zwykle Pete Rock rozjebka po całości za wszystko a Skyzoo też rozjebka przesłuchał cały kawałek jest Zajebiście jak zawsze.
 Alex
I hate when I see another mini player w/o volume bar. Shame

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>