OFF Festival 2019 - zagrają m.in. Loyle Carner, slowthai, Neneh Cherry i The Gaslamp Killer!

Jak co roku, z wypiekami na twarzy oczekuję informacji co do line-upu jednego z największych polskich festiwali muzyki alternatywnej - OFF Festivalu. Katowicka impreza co sierpień zaprasza do siebie artystów z wielorakich muzycznych światów, muzyków, dla których nie istnieją granice gatunkowe... Jazz tańczący z elektroniką? Awangardowy pop, czerpiący z jazzu, funka i muzyki brazylijskiej? Ależ owszem, czemu nie -  a to tylko namiastka niezwykle barwnego line-upu tegorocznej edycji!

Jak zwykle w tej edycji nie zabrakło miejsca dla interesujących artystów z kręgu zainteresowań słuchaczy hip-hopu i gatunków mu pokrewnych. W tym roku do Katowickiej Doliny Trzech Stawów zawitają m.in. Neneh Cherry - miksująca rap, trip-hop i pop wokalistka ze Szwecji, reprezentujący Wielką Brytanię i nostalgiczny jazz rap Loyle Carner, skandujący "Nothing Great About Britain" slowthai, wkraczający z buta na brytyjską scenę Octavian... A na dokładkę - soulowa rewelacja Durand Jones & The Incantations i zmysłowa Tirzah...  A do tego wprost z San Diego, przedstawiciel kultowej wytwóni Brainfeeder Flying Lotusa - The Gaslamp Killer! Z Polski przyjadą doskonałe składy EABS (razem z Tenderloniousem), promujący swój najnowszy projekt "Slavic Spirits", grający soczystego funka P.Unity oraz ziomale, o których ostatnio coraz głośniej - Tuzza!

A do tego jeszcze takie gwiazdy jak Foals, szalone Stereolab, tytani britpopu Suede i Jarvis Cocker z Pulp, sensacja na scenie jazzowej - The Comet is Coming, "potwór z Providence" - zespół Daughters.... Będzie się działo! Ja melduję się w Katowicach na 100%, i z przyjemnością dostarczę kolejnego zapisu wrażeń - te z poprzednich edycji możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

A więc - Katowice, Dolina Trzech Stawów, 2-4 sierpnia. Widzimy się? Wszelakie informacje praktyczne - na oficjalnej stronie festiwalu.

Neneh Cherry - Woman

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>