Golec uOrkiestra w remiksie Deemza - jak do tego doszło?

dodano: 2019-02-27 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

SBM już w sobotę rozkręca SB FFestival 3, z tej okazji przygotowuje też mixtape, który właśnie zaczął jeszcze mocniej nas intrygować... "Tak brzmi pierwszy i ostatni zwiastun mixtape'u, który dostaną goście VIP SB FFestivalu Vol. 3. Golec uOrkiestra & Deemz w trapowej wersji jednego z najlepszych bragga w historii polskiej muzyki. Przed państwem Ściernisko Remix!" - czytamy w informacji. Jak doszło do tego niespodziewanego kolażu? Zapytaliśmy Deemza!

"Wszystko się zaczęło od luźnej gadki Kacpra Szymańskiego, koordynatora SBM Starter. Żartował sobie i rozmawiał z Mateuszem Jędrzejewiczem, moim managerem, który podłapał temat i zadzwonił do mnie z pomysłem oficjalnego zremiksowania tego numeru. Skontaktowaliśmy się z managementem Golec uOrkiestry... i udało się!" - opowiada nam producent.

Dodał też czym kierował się przy produkcji i jaki efekt chciał osiągnąć: "Zawsze byłem ciekawy jak bracia Golec zabrzmią na trapach. Postawiłem więc na orkiestralny trap i hardbassową końcówkę jako wisienkę na torcie. Warto zauważyć, że 'Ściernisco' w oryginale było jednym z pierwszych polskich numerów, w których użyto autotune'a - a był to rok 2000!"

Golec uOrkiestra & Deemz - Ściernisko Remix

Lipa
Trudno powiedzieć, że ten remix wydobył cokolwiek więcej z tego utworu czy umieścił go w jakimś ciekawym świetle
kossak
Bracia Pierdolec, jak ich szanuję!

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>