Lollapalooza Berlin 2019: znamy pierwszych wykonawców!

Pierwsze ogłoszenie line upu Lollapaloozy Berlin 2019

W ubiegłym roku Lollapalooza w końcu odnalazła swój dom pośród terenu wokół Berlińskiego Stadionu Olimpijskiego i Parku Olimpijskiego, do którego powróci 7. i 8. września i nada mu świeżego blasku po raz kolejny. W ramach pierwszego rzutu fani z całego świata już teraz mogą cieszyć się na unikalną atmosferę i jedyne niemieckie koncerty Kings of Leon, Swedish House Mafia i Kraftklubu. Smakowitymi kąskami dla fanów rapu będą koncerty chińskich reprezentantów labelu 88 Rising: Higher Brothers, artysty 6lacka i niemieckich reprezentatów takich jak Ufo 361 czy Bausa.

Dodatkowo czekają na nas ekskluzywne festivalowe występy TWENTY ØNE PILØTS, Khalida i Underworld oraz ulubieńcy publiczności tacy jak Bausa, Hozier, Dendemann, Scooter czy wschodząca gwiazda z USA Billie Eilish.  Szczególnym wydarzeniem będzie scena „Perry’s Stage“ ulokowana na terenie Stadionu Olimpijskiego i kuratowana przez DJa Martina Garrixa wraz z jego labelem STMPD w niedzielę.

W ubiegłym roku Lollapalooza Berlin w końcu po wielu przygodach odnalazła swój własny przytułek w berlińskiej dzielnicy Westend, w samym sercu stolicy Niemiec. Teren pełen tradycji wokół Stadionu Olimpijskiego i Parku Olimpijskiego okazał się perfekcyjną lokacją na tak wielkie wydarzenie jakim jest Lollapalooza, która stworzyła niezapomniane chwile i wyczarowała uśmiech na twarzy publice z całego świata. Cieszymy się, że również w tym roku stworzymy fascynujący świat muzyki, pokazów artystycznych, sztuki, przygody i rozrywki.


21. milionów sprzedanych albumów, wyróżnieni niezliczoną ilością nagród Grammy: Kings of Leon zagrają swój jedyny koncert w Niemczech w 2019 roku podczas Lollapaloozy Berlin i zaprezentują swoje okazałe show pełne hitów spośród siedmiu albumów studyjnych. Podobnie w przypadku ekskluzywnego koncertu Axwella, Steve`a Angello i Sebastiana Ingrosso. To szwedzkie trio, które znane jest jako supergrupa Swedish House Mafia, miało wpływ na światową muzykę dance jak mało które. Po czteroletniej przerwie Szwedzi powrócą za konsoletę, a ich występ na scenie głównej Lollapaloozy będzie jedynym w Niemczech w 2019 roku.

Kraftklub z Chemnitz zagra jedyny koncert w 2019 podczas Lollapaloozy Berlin. Już nie możemy doczekać się ich występu w Parku Olimpijskim i wyobrażamy sobie chóralne śpiewy takich hitów jak „Chemie Chemie Ya“, „Schüsse in die Luft“ czy „Kein Liebeslied“.

Największa scena dedykowana Perry`emu Farrellowi - „Perry´s Stage“ nie może obyć się bez największego headlinera: po raz pierwszy w historii będzie ona kuratowana przez światową gwiazdę DJingu. W niedzielę Martin Garrix i jego własny label STMPD będą odpowiedzialni za program tego dnia. Wspierać go będą m. in. Loopers, TV Noise, Bart B More oraz Don Diablo i Loud Luxury jako goście specjalni. W imprezowy nastrój w sobotę na Stadionie Olimpijskim wprowadzą nas m. in. Alan Walker, Scooter oraz legendarny duet elektro Underworld. Pojemność stadionu zostanie w tym roku znacznie powiększona poprzez udostępnienie trybun dla wszystkich fanów mocnego basu.
 
Od popu po punk, od emo po rap - TWENTY ØNE PILØTS nie znają żadnych granic gatunkowych, co udowadniają tak sprawdzone hity jak „Stressed Out“ czy „Heathens“. Odpowiedzialni są za niepodrabialne brzmienie muzyków młodej generacji takich jak Billie Eilish czy Khalid, których również zobaczymy jako gości na scenie głównej.
 
Również w tym roku wystąpi sama śmietanka niemieckiego rapu: przedstawiciele zarówno młodej generacji jak Bausa czy berlińczyk UFO361 oraz sprawdzeni wykonawcy tacy jak Dendemann.

Akustycznych brzmień spodziewamy się po przedstawicielu folku i autorze piosenek Andrew Hozier-Byrne, szerzej znanym jako Hozier. Miliony streamingów na Spotify i nominacja do nagrody Grammy - Hozier nie spoczywa na laurach i pracuje obecnie nad długo oczekiwanym drugim albumem "Wasteland, Baby!", który ukaże się już tej wiosny po czteroletniej przerwie w twórczości.

W duchu założyciela festivalu Perry`ego Farrella nie mogło zabraknąć międzynarodowych i lokalnych muzycznych trendsetterów oraz obecnie najgorętszych wykonawców najróżniejszych gatunków na scenie "Alternative Stage" i "Weingarten": 6LACK, Parcels, Rex Orange County, Courtney Barnett, Serpentwithfeet, Pip Bloom, Alli Neumann sprawią, że serca miłośników muzyki będą bić szybciej.
 
Również dla najmłodszych gości festivalu przygotowaliśmy program zwalający z nóg: Olli Schulz oprócz występu na scenie głównej przygotuje specjalny ekskluzywny set w "Kidzapaloozie". Dodatkowo duet magików Siegfried & Joy i muzycy tacy jak Baked Beans, Suli Puschban czy Springteufel DJ-Team & Band zamkną program na torze wyścigów konnych Parku Olimpijskiego.
 
A to jeszcze nie wszystko: niedługo ujawnimy kolejnych topowych wykonawców oraz więcej informacji na temat „Lolla Fun Fair“, „Grüner Kiez“, „Fashionpalooza“, „Kidzapalooza“, „Aquapalooza“ oraz „Weingarten“.
 
Karnety typu Earlybird zostały już wyprzedane. Bilety dwudniowe są obecnie dostępne w cenie 149,00 EUR, bilety dzienne w cenie 84 EUR na naszej stronie http://www.lollapaloozade.com. Kto chce przeżyć ekskluzywne chwile, polecamy bilety Lolla Experience w cenie 249,00 EUR. Nowością w tym roku są bilety dla nastolatków Teen Tickets pomiędzy 12 i 17 rokiem życia w cenie 79 EUR. Ostatnia pula darmowych biletów dziecięcych jest dostępna przy zakupie dwudniowych biletów (nie dotyczy Teen Tickets). Wszystkie ceny uwzględniają opłaty bookingowe. Wszystkie kategorie biletów znajdziesz na naszej oficjalnej stronie.

Wszyscy potwierdzeni wykonawcy na dzień 13.02.2019:
 
Kings of Leon, Swedish House Mafia, TWENTY ØNE PILØTS, Kraftklub, Martin Garrix, Khalid, Billie Eilish, Hozier, 6LACK, Underworld, Olli Schulz, Scooter, UFO361, Don Diablo, Dendemann, Bausa, Alan Walker, Parcels, Princess Nokia, Courtney Barnett, Sigrid, Dean Lewis, Rex Orange County, Tom Walker, Loud Luxury, Roosevelt, Claptone, Higher Brothers, Serpentwithfeet, Gramatik, Hugel, Gryffin, Querbeat, Pale Waves, ENO, Granada, ELI, Steiner & Madlaina, Allie x, The Coronas, ILIRA, Loopers, TV Noise, Bart B More, Alli Neumann, Amilli, Whenyoung, Pip Blom, Lxandra, Mia Morgan, Ilgen-Nur, Lilla Vargen, Laoise, RIMON, Koranteema, Harleighblu
 
Kidzapalooza: Olli Schulz, Siegfried & Joy, Baked Beans, Suli Puschban i Springteufel DJ Team & Band

Lollapalooza Berlin 2019
7. & 8. września 2019
Olympiastadion & Olympiapark Berlin
Web: lollapaloozade.com
Facebook: facebook.com/LollapaloozaDE
Oficjalne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/293889484578768/
Twitter: twitter.com/LollapaloozaDE
Instagram: instagram.com/lollapaloozade/
Tumblr: whylollapaloozaislegendary.tumblr.com

Social Media Hashtag:
#lollaberlin

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>