Hemp Gru "Zaszczepiamy idee poprzez muzykę" - wywiad

wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2018-10-18 19:29 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Listopad przyniesie nam album wieńczący 20-lecie działalności Hemp Gru, a także 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości - z tej drugiej okazji Wilku, Bilon i Szwed poprowadzą wyjątkowe warsztaty Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa. Porozmawialiśmy z nimi krótko o obu rocznicach i inicjatywach...

Sztuka Niepodległa to nie pierwsza okazja, gdy poprzez muzykę staracie się szerzyć pamięć o ważnych momentach z polskiej historii. Dlaczego takie rocznice jak 100-lecie Niepodległości warto kultywować nie tylko w sposób oficjalny ale także przez muzykę?

WDZ - Muzyka to nasz sposób na wyrażanie siebie i poprzez nią staramy się wszystkim słuchaczom zaszczepić idee. Wcześniejsze utwory o tej tematyce zostały pozytywnie przyjęte i w związku z tym dziś bierzemy udział w projekcie Sztuka Niepodległa i warsztatach DSU. Niepodległość naszego kraju powinna być priorytetem dla każdego Polaka.

Bilon i Szwed - Muzyka ma siłę wyrazu, kiedy trzeba podjąć istotny temat. Dziś skupiamy się na uwypukleniu znaczenia niepodległości. Sam fakt, że nasi przodkowie musieli walczyć o niezależność i niepodległość inspiruje nas do pochylenia się nad tym jak że ważnym tematem.

W tym roku świętujecie też inną rocznicę - to już 20 lat od kiedy powołaliście do życia Hemp Gru, pomagając równocześnie budować warszawską scenę hip-hopową. Widzieliście i zrobiliście wiele, wciąż trwając w grze i dbając o kulturę hip-hop na różnych płaszczyznach. Co przede wszystkim będziecie chcieli przekazać młodym twórcom w trakcie warsztatów Drugiej Strony Ulicy?

WDZ - Na warsztatach będziemy poruszać tematy związane z ludźmi, którzy odegrali ważne role w ruchu niepodległościowym, a także o podejściu zwykłego obywatela do tych, jakże ważnych kwestii. Zjednoczony naród pamiętał o swych korzeniach i pomimo 123 lat pod zaborami, intensywnej rusyfikacji i germanizacji nie zatracił ducha.

Bilon i Szwed - Będziemy chcieli przekazać swoja wizje postrzegania kultury hiphop, techniczne sposoby tworzenia utworów, a także pozytywną energię płynącą przy wspólnym budowaniu numerów.

Wyjątkowo intensywna jesień przyniesie poza utworem z Drugiej Strony Ulicy także Wasz nowy album "Eter" - jak opisalibyście go w dwóch zdaniach? To kontynuacja wcześniejszej drogi czy też krok w inną stronę i dalsza ewolucja? Planujecie dać fanom 'stare dobre Hemp Gru' czy też ich zaskoczyć?

WDZ - Czas płynie i wszystko się zmienia. Odsłonimy rąbek tajemnicy i damy naszym fanom 5 singli - wraz z wideoklipami. Jesteśmy świadomymi graczami ze sporym bagażem doświadczeń. Jak ocenią nas ludzie? Pożyjemy- zobaczymy.

Bilon i Szwed - Jest to kontynuacja twórczości Hemp Gru z elementami świeżości zarówno w warstwie muzycznej jak i lirycznej. Co mamy nadzieję będzie elementem zaskoczenia.

***

Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa to projekt poświęcony 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i kontynuacja akcji z udziałem Eldo i Czarnego HIFI. Dopiero co zakończyła się rekrutacja na nadchodzące warsztaty w Warszawie z udziałem Hemp Gru, Szweda SWD oraz Forina - natomiast jeszcze do końca jutrzejszego dnia zgłaszać można się na poznańskie warsztaty z Peją (rapowe), Magierą z White House (producenckie) oraz z Forinem (graficzne). Efektem w obu przypadkach będą wspólne utwory zobrazowane teledyskami. Wszystkie szczegóły znajdziecie na wydarzeniu facebookowym, oraz na stronie www.sztukaniepodlegla.pl gdzie trwają zapisy.

Hemp Gru x Peja x Magiera x Forin: Druga Strona Ulicy – Sztuka Niepodległa (Zapowiedź) [DIIL.TV]

ddd
ksywy ksywy, gdzie są kurwa ksywy?

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>