Nowa płyta Kafara będzie interaktywna! Raper wyjaśnia dlaczego w tracku "Trzeba żyć" nie ma Hinola

DistrictAREA ujawnia kolejne informacje na temat płyty Kafara - "Panaceum 2: Trzeba żyć". Tym razem otrzymujemy dość zaskakującą informację. Otóż najnowszy album Kafara będzie... interaktywny. Czego możemy się spodziewać? I dlaczego Hinol PW nie pojawił się w utworze "Trzeba Żyć"?

Wraz z informacją o interaktywnych treściach na YouTube pojawił się trailer historii związanej z utworem "Trzeba Żyć", w którym gościnnie udzielili się Jano PW, Małach oraz Rufuz. Z zamieszczonego materiału dowiadujemy się czemu Hinol PW nie pojawił się w numerze "Trzeba Żyć", mimo że takie był pierwotne plany Kafara. Pełna historia utworu ujawniająca inne problemy przy produkcji tego utworu dostępna będzie wśród treści Tap2C na płycie.

"Zainteresowani możliwościami aplikacji Tap2C postanowiliśmy wdrożyć ich rozwiązania przy płycie Kafara. Jedyne co musi zrobić słuchacz, to ściągnąć aplikację na Androida lub iOS i zeskanować jedno z oznaczonych zdjęć w książeczce. To pozwoli mu przenieść się do unikalnych treści, do których dostęp będą mieli jedynie posiadacze fizycznych płyt." - mówi Maciej Dziedzic z DistrictAREA.

Na książeczce dołączonej do "Panaceum 2" wstępnie zamieszczono 10 filmów. Materiały te zmieniać się będą co miesiąc.

Premiera płyty przewidziana jest na 17.11.2017 - edycja limitowana zawiera płytę, plakat, opaskę, zestaw wlepek, autograf oraz dodatkową płytę z bonusowym numerem "Strzał Życia" z udziałem Jongmena, dwoma remixami Tune Seekera oraz instrumentalami. Preorder dostępny jest jedynie do środy na stronie www.kafaridx37.pl.

Jakich treści możemy spodziewać się po zeskanowaniu symboli w książeczce płyty?

"Chcemy, by Tap2C stanowiło bardzo wartościowe rozszerzenie książeczki. Czas podziękowań i tekstów piosenek jako jedynych dodatków do płyty odchodzi bezpowrotnie i naszymi działaniami chcemy dać słuchaczom alternatywę - możesz oczywiście przesłuchać płytę przez Internet, ale nie posiadając wersji fizycznej nigdy nie będziesz mieć możliwości zagłębić się w nią tak bardzo jak dzięki treściom, z którymi możesz wchodzić w interakcję. Osoby, które zakupią "Panaceum 2" otrzymają nie tylko treści w rodzaju filmowych "liner notes", ale też przeniosą się na plan teledysków, poznają świat otaczający Kafara itd.
Zmiana treści co 30 dni sprawi, że przez cały czas słuchacz będzie otrzymywał nowe, bieżące materiały. Często jest tak, że płyta po premierze "umiera" i widzimy jedynie kolejne teledyski. W przypadku "Panaceum 2" jeszcze przez wiele miesięcy będziemy dostarczać fanom zupełnie nowe dla nich treści."

Jeszcze przed zakończeniem preorderu, planowanym na najbliższą środę, Kafar i DistrictAREA planują publikację teledysku do utworu "Cena Marzeń 2" z udziałem Grammatika.

DistrictAREA zapowiada także, że treści interaktywne będą dostępne także w kolejnych planowanych przez wytwórnię płytach.

"Płyta Kafara to pierwsze nasze wdrożenie materiałów interaktywnych. Widzieliśmy część tego, co jest możliwe do zrobienia przy płycie TEDEgo, ale sami planujemy wykorzystać ją inaczej i docelowo chcielibyśmy, by była ona obecna w większości nadchodzących projektów w naszej wytwórni - a już na ten moment mamy zaplanowane wydanie aż 12 płyt do wiosny 2019 roku. Biorąc pod uwagę rozwój technologii, uważamy, że takie rozwiązania w nadchodzących latach staną się standardem w branży muzycznej."

reklama

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>