Killertape vol. 10 - jesienny mixtape Popkillera!

No i dobrnęliśmy do równiutkiej, dziesiątej edycji naszego popkillerowego mixtejpu! Jubileuszowy Killertape to zarazem nasza propozycja na jesień tego roku, oldschoolowo podzielona na dwie umowne części - "stronę A", pełną słonecznych, przypominających niedawne lato numerów, oraz "stronę B", płynnie wprowadzającą nas w późnojesienne, bardziej stonowane i refleksyjne brzmienia.

Całość, klasycznie opatrzona specjalnymi shout-outami od artystów, do odsłuchu i darmowego ściągnięcia!

Ściągnij całość - FREE DOWNLOAD

STRONA A:

izzeYe ft. Shanna Gi - You Got That

"Moją misją jest szerzenie dobrych wibracji i pokazanie ludziom, że mogą się ze mną identyfikować" - mówi w jednym z wywiadów charyzmatyczny MC izzeYe, który przede wszystkim stawia na "groove" i feeling w muzyce, a swoją twórczość określa mianem "Trap Funk", Vibe! (Marcin Natali)

Dante "That Guy" ft. Ray Lyle - A Song About Stuff

Yaaaaaya! Naczelny palacz stanu Kolorado przyszykował dla Was kolejną już killertejpową przyjemność - "Song About Stuff" czyli gwarantowany vibe, vibe, vibe! Tym razem asystuje mu młody gniewny, Ray Lyle. Co za numer! (Tomasz Przytuła)

Ras Austin - Team Loner

Na dziesiątej odsłonie naszej zabójczej taśmy, z tanecznym kawałkiem i specjalnym pozdrowieniem zagościł potomek samego Ras Kassa - Ras Austin. Bez wątpienia w  swoim DNA ma zapisany ogromny talent, czego najlepszym dowodem jest numer "Team Loner", promujący wydawnictwo "Long Story Short". W skrócie -  jaki ojciec, taki syn! (Tomasz Przytuła)

Elujay ft.  Chris McClenney - Streamin'

Gościł już z dwoma numerami na vol. 8, teraz powraca ze "Streamin'" - przed Wami wychowanek Oakland, Elujay, stanowiący dobrą przeciwwagę dla gangsterskiego oblicza rapu z Bay. One Time! (Marcin Natali)

JSWISS ft. Maya Azucena - Sunshine To Rain

Reprezentant Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork i MC w pełnym znaczeniu tego słowa, hołdujący najlepszym rapowym tradycjom - JSWISS, nie przestaje promować swojej ostatniej EPki, nagranej z live bandem "No Music EP", a my odświeżamy numer, który na dobre zapadł nam w pamięć - "Sunshine To Rain", Cudo! (Marcin Natali)

Femdot - totheonebckntheday

Brakuje wam oldchoolowego brzmienia w dzisiejszym hip-hopie? Wobec tego z odsieczą przybywa reprezentant Chicago, Femdot. Numer "totheonebckntheday" to wspaniałe wspomnienie dawnych czasów, kiedy to muzyka rządziła się zupełnie innymi prawami niż obecnie. (Tomasz Przytuła)

Floco Torres - End of Summer

No i na koniec pierwszej części vol. 10 wjeżdża numer w świetnym stylu żegnający lato - na mikrofonie Floco Torres, prosto z Akron w stanie Ohio, którego kojarzyć możecie już z poprzedniej części i numeru "Nobody Knows". (Marcin Natali)

STRONA B:

J.Nolan ft. Ke Turner - Heart Singing

A muzyczną jesień zaczniemy od energicznego, pełnego pasji singla J.Nolana "Heart Singing", który zapowiada nadchodzący album rapera z Atlanty "Rise of ATLantis". Kojarzycie do czego nawiązuje refren Ke Turner? (Marcin Natali)

J RieLa - You Know How This Shit Go

Darmowy album "All Nations Goriela" kilka miesięcy temu zrobił duże wrażenie na całej naszej redakcji, dziś przypominamy więc to dzieło pochodzącego z Kalifornii J Riely. Mocny, gangsterski klimat i ciekawe teksty wyrózniają tego rapera na tle innych hip-hopowych śmiałków. (Tomasz Przytuła)

The Blu Mantic x HAARPAGANS - Tears of the Sun

Niedawno światło dzienne ujrzała debiutancka EPka naszego teksańskiego Młodego Wilka z zespołem jazzowym HAARPAGANS "Rune(s)". Panowie zdążyli już wystąpić m.in. w Dzień Dobry TVN, ale sam materiał chyba wielu osobom umknął, a my redakcyjnie zgodnie stwierdzamy, że to najlepszy projekt Blu do tej pory. Jeśli jeszcze nie słyszeliście to przed Wami ulubiony numer Blu z EPki. (Marcin Natali)

10Chill ft. SSGuzz and Venus - Neon Lights

Rap z New Jersey ma się nadal dobrze. Posłuchajcie młodego 10 Chilla, aby się o tym przekonać. "The Cranberry Tape" to pozycja, która naprawdę zasługuje na dłuższy pobyt na Waszych playlistach. (Tomasz Przytuła)

New Track City - Loreley's Song Pt III

Jeśli tęskniliście za grupami rapowymi z prawdziwego zdarzenia i baliście się, że wyginęły już na zawsze - możecie odetchnąć z ulgą, Reprezentująćy miasteczko Federal Ways (metropolia Seattle) trio New Track City dzielnie kontynuuje tradycję, a ich ostatnia EPka "Lose Sight of The Shore" to projekt fascynujący i wręcz kipiący zajawką. (Marcin Natali)

Jay Triiip - Do For Love

Dziesiąty Killertape zamykamy kobiecym akcentem. Charyzmatyczna raperka z Denver, Jay Trip w minione wakacje wydała darmowy album, inspirowany częściowo twórczością Tupaca Shakura. Całość znajdziecie tutaj. Warto! (Tomasz Przytuła)

Killertape vol. 10 (popkillerowy mixtape na jesień 2017)

Tagi: 

Natalia Mateuszi
Kiedy reedycja "Palenie mikrofonów..."?
polski rap gówno
XD

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>