SoundCloud na skraju bankructwa? Chance The Rapper wkracza do akcji!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-17 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pod koniec zeszłego tygodnia świat muzyczny obiegły szokujące wieści, twierdzące, że ulubiony serwis muzyczny milionów niezależnych artystów i poszukujących nowych brzmień słuchaczy -  SoundCloud - stoi na skraju bankructwa i za 50 dni może całkowicie zniknąć z Internetu...Firma niedawno ponoć musiała zwolnić 40% swoich pracowników, aby tylko utrzymać się na powierzchni, ale i tak nie pomogło to długoterminowo.

Niedługo po tym, jak media zaczęły trąbić o kryzysie, jeden z artystów, którzy najbardziej skorzystali na swobodzie, wygodzie i zasięgu SoundClouda, mający tam ponad 1.6 miliona fanów, świeżo upieczony zdobywca Grammy Chance The Rapper, wkroczył do akcji...

Pracuję nad tą sprawą Soundclouda - napisał chicagowski MC 13 lipca w bardzo ogólnym Tweecie, nie zdradzając swoich konkretnych planów, ale dając momentalnie nadzieję dla wszystkich użytkowników strony, obawiających się, że ich ulubiona muzyka zaraz zniknie bezpowrotnie, a całe sieci społeczno-muzyczne budowane od lat ulegną destrukcji.

Już następnego dnia, 14 lipca, znany z działalności społecznej artysta poinformował na Twitterze, że odbył "bardzo owocną konwersację" ze współzałożycielem SoundClouda Alexem Ljungiem i że "SoundCloud nigdzie się nie wybiera" (SoundCloud is here to stay).

Nie minęło wiele czasu, jak sam serwis potwierdził komentarz Chance'a, publikując Tweety o treści:

<syrena> Rozgłaszajcie nowinę: Wasza muzyka nigdzie się nie wybiera. My też nie.

Dalej będziemy zapewniać Wam narzędzia do odkrywania, udostępniania [muzyki] i nawiązywania kontaktów.

Tego samego dnia Alex Ljung opisał całą sytuację dokładniej w specjalnym poście na swoim SoundCloudowym blogu:

Zrobił się obecnie niesamowity szum wokół SoundClouda - ale jest tylko tym, szumem. Muzyka, którą kochacie nie zniknie z SoundClouda, muzyka, którą udostępniliście bądź wrzuciliście też nie zniknie, ponieważ sam SoundCloud nie zniknie. Nie w ciągu 50 dni, 80 dni ani kiedykolwiek w bliskiej przyszłości. Wasza muzyka jest bezpieczna.

Razem z Wami wszystkimi zbudowalismy tę niesamowitą twórczą społeczność artystów, podcasterów, DJ'ów, producentów i słuchaczy, którzy są siłą napędową pchającą kulturę do przodu na całym świecie. To nie ulegnie zmianie. W zeszłym tygodniu musieliśmy podjąć pewne trudne decyzje i zwolnić część pracowników, ale zrobiliśmy to, aby mieć pewność, że SoundCloud pozostanie silną, niezależną firmą.

Dziękuję wam za ten wysyp wyrazów miłości i wsparcia. Niektórzy z was pytali, jak mogą pomóc  - rozgłaszajcie nowinę, że nigdzie się nie wybieramy i róbcie to, co dotychczas - twórzcie, słuchajcie, wrzucajcie, udostępniajcie, lajkujcie i odkrywajcie muzyczne nowości. SoundCloud zostaje na dobre.

Ciężko powiedzieć, jaki dokładnie był udział Chance'a The Rappera i w jaki sposób sprawił, że pogłoski o nadchodzącym bankructwie SC zostały uciszone w ciągu zaledwie paru dni, ale z pewnością reprezentant Chicago nie mógł pozwolić, aby jego główne muzyczne medium nagle zniknęło. A jak lepiej uczcić taki sukces, niż puszczając nowy numer, ekskluzywnie na SoundCloudzie?

Sprawdzajcie zatem wydany 2 dni temu kawałek w duecie z Young Thugiem "Big B's".

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>