Granite State "Darker than Blue" (Diggin in the Videos #355)

Gdzieś daleko na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych jest mały, zimny stan o nazwie New Hampshire. To własnie tam wieloletni przyjaciele Bugout i Doug postanowili zmienić trochę spojrzenie na rapową scenę na końcu Ameryki, a raczej prawie jej brak. Stworzyli duet Granite State, wydając trzy albumy.

Darker than Blue to singiel, który promował ich debiut "The Breaking Point". I trzeba przyznać, że był to swego rodzaju przełomowy moment dla kariery chłopaków. Album zyskał wielkie uznanie wśród lokalnych fanów - ale nie tylko. Po premierze krążka zaczęli koncertować na wschodnim wybrzeżu grając najważniejsze supporty, dzieląc scenę m.in. z Method Manem, Royce'em da 5'9, Devinem the Dude'em czy duetem 7L & Esoteric. Tytułowy singiel to mieszkanka dwóch rożnych osobowości na bicie na samplu utworu Curtisa Mayfielda "We People Who Are Darker Than Blue". Dlaczego chciałem napisać o tym teledysku? Jest to świetna video-pocztówka z tamtej części Stanów - taka odskocznia od plaży Long Beach, czy brudnego Nowego Jorku.

W 2009 roku ukazał się drugi album chłopaków "The RE:Public", który trafił do większej ilości osób, między innymi dzięki promocji Statika Selektah, ale również dzięki gościnnemu udziałowi Evidence w tracku "One Shot". Jednak przede wszystkim dzięki uporowi raperów, licznym koncertom i tym, że pojawili się na wielu mixtejpach. Rok temu wydali swój ostatni album, jednak było to zrobione bardziej z sentymentu, bo nad "A Tribe Called 30" pracowali kilka lat, na albumie jest wiele odwołań do wcześniejszej twórczości - nawet na okładce. Tym dwóm panom na pewno nie można odmówić zajawki - sprawdźcie, jak kipi ona w teledysku "Darker than Blue".

Tagi: 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>