White House "Poeci" - nadchodzi reedycja 2014

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-10-02 23:32 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Kultowy album Poeci (prod. White House , 2009) powraca w wersji dwupłytowej. Na reedycji znajdziemy trzy bonusowe tracki oraz wersje instrumentalne utworów. Jak z interpretacją tekstów polskich poetów poradzili sobie Tau, Ńemy i Novika? Sprawdzicie kupując płytę już dziś w preorderze w sklepie www.hustla.pl. W sprzedaży sklepowej pojawi się w dniu 21 października.
 

"Jeśli poezja kojarzy Ci się tylko z nudnymi lekcjami języka polskiego, to najwyższy czas zerwać z tym stereotypowym myśleniem. Śmietanka polskiego hip-hopu  (Sokół, Peja, Łona, Pih, Fokus, O.S.T.R, Numer Raz, L.U.C, WALL-E (KASTA), donGURALesko, Lilu, Roszja, Trzeci Wymiar) przetrząsnęła rodzimą literaturę piękną pokazując, że dobra liryka się nie starzeje, a każdy wiersz można wyprowadzić z podręcznika bez kagańca.
 
Reedycja wzbogacona o wersje instrumentalne, to duży ukłon w stronę producentów. Whitehouse (właśc. Magiera i LA) znani przede wszystkim z legendarnych pięciu części Kodex, z nowym projektem poradzili sobie znakomicie, tworząc wyjątkową muzykę ilustracyjną. Melodyjne, mocno udramatyzowane kompozycje nie szczędzą mięsistych rapowych werbli, przy tym jednak nie boją się ani rockowej gitary, ani jazzowego saksofonu.
 
Wśród gości nowego wydania usłyszymy: Tau, który zmierzył się z niezwykle trudnym tekstem Ignacego Krasickiego “Pochwała milczenia”, Ńemy'ego w interpretacji fragmentu poezji Marii Konopnickiej “Braciom pieśniarzom” oraz Novikę (DJ-kę i piosenkarkę muzyki alternatywnej) z tekstem Stanisława Wyspiańskiego “Pociecho moja Ty, książeczko”.
Wydawnictwo cieszyło się ogromną popularnością w 2009 roku, kiedy po kilku tygodniach wyprzedał się cały nakład. Zainteresowanie projektem z roku na rok wzrasta, więc tym razem może być podobnie." - czytamy w informacji prasowej.

you know who
A$AP Rocky wrzucił nowy track, sprawdzać

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>