VNM w Katowicach

wydarzenie
dodano: 2013-08-13 17:19 przez: bigidea (komentarze: 0)

Koncert VNM na zakończenie wakacji! 
30 sierpnia w katowickim Gugalandrze oraz 31 sierpnia w cieszyńskim klubie Panopticum, wystąpi uznany za jednego z najlepszych raperów w kraju, niebanalny i zaskakujący VNM! Po koncercie DJ HWR z ekipy Heavy Mental, sprawi, że ostatnie godziny wakacji, będą niezapomniane! Bawimy się do białego rana. Na scenie wystąpią również HIRS Skład, Szczures, Ryży i goście. 


BILETY:
Bilety do nabycia u naszych dealerów w cenie 25 zł w przedsprzedaży.

Katowice: 12Cali Vinyl Shop, ul. Mielęckiego 6 (w podwórzu), Prosto Shop, ul. Słowackiego 51.

Cieszyn: Chrom Skateshop, ul. Głęboka 20.

oraz w sieci Ticket Portal na terenie całego kraju. Sprawdź gdzie kupić bilet w swoim mieście www.ticketportal.pl(...).asp Ponad 300 punktów stacjonarnych. 

W dniu koncertu w cenie 30 zł
Należy mieć ukończone 16 lat, aby wejść na koncert. 


PATRONAT MEDIALNY:
Popkiller, www.hip-hop.pl, www.museek.pl, 40 Kilo Vinyli, TV Silesia, www.kupujciepolskirap.pl, www.ox.pl, www.halocieszyn.pl, www.gazetacodzienna.pl, Silesia Crime, www.liveonstage.pl, www.silesiaalltime.eu, Winylowe Pole, www,bardzoznaneimprezy.pl i inni. 


OFICJALNI PARTNERZY: 
Sklep Chrom, www.controlshop.pl, Hotel Liburnia, Hotel Arsenal Palace, 12 cali Vinyl Shop, PROSTO Shop


ORGANIZATOR: 
BIG idea, 40 kilo Vinyli, Silesian Party Team 
m: info@big-idea.eu, t: 516 028 415 www.facebook.com/agencja.bigidea 

VNM pochodzi z Elbląga i jest uważany przez wielu za jednego z najlepszych raperów w kraju. Albumy, które nagrywał, nie ukazywały się w oficjalnym sklepowym obiegu. VNM zdobył pewien rozgłos dopiero w 2005 roku, kiedy ze swoim składem 834 wygrał konkurs na najlepsze demo organizowany przez szczecińską audycję radiową Wudoo. Od tego czasu nagrał jeszcze dwie płyty z 834 oraz solowy materiał „Na Szlaku Po Czek”, który był szeroko komentowany zarówno przez słuchaczy jak i twórców polskiej sceny rap. Album ten ugruntował mocną pozycję rapera w podziemiu. 

Słuchacze twierdzą, że VNM zdefiniował tą płytą znaczenie słów „punchline” i „metafora” w polskim rapie. Jego talent dostrzegł wtedy Sokół (Zip Skład, WWO, TPWC) i zaproponował nagranie wspólnego kawałka „Nie muszę”, który słuchacze mogli usłyszeć na początku 2008 roku. Rok później ukazała się najnowsza produkcja rapera – „Niuskul Mixtape 2009”. W tym samym roku VNM wziął udział w nagraniach składanki „Prosto Mixtape 600V” – kultowej pozycji w katalogu Prosto Label. Wraz z Sokołem i DJ-em 600V jest gospodarzem tego projektu. Po premierze Mixtape’u w kwietniu 2010 zagrał w tym składzie kilka świetnie przyjętych koncertów. 2010 rok to zwrot w karierze VNM-a. W lipcu podpisał swój pierwszy w życiu kontrakt z wytwórnią płytową. Jego dziesiąty już, a zarazem pierwszy oficjalnie wydany album, ukazał się 17.01.2011. VNM to pierwszy i jak na razie jedyny raper w historii naszego kraju, który, nie mając na koncie oficjalnie wydanej płyty, znalazł się na okładce hiphopowego pisma (Magazyn Hip Hop #52, grudzień 2007). 

Warto również dodać, że jego oficjalny profil na MySpace (http://www.myspace.com/vnmnspc) ma już ponad 500 tys wyświetleń. VNM w ciągu swej dziesięcioletniej działalności występował we wspólnych kawałkach między innymi z Sokołem, HIFI Bandą, Pezetem, Mesem, Fokusem, Donguralesko, Małolatem, Onarem, Pyskatym, Eldo, Erosem, z DJ-ami: Twisterem, Ike, Medykiem i Proxem, na bitach producentów: 7inch (Niemcy), Drumkidz (Niemcy), Matheo, SoDrumatic, Magiery, DJ-a Story, R.J. Majewskiego czy Kazzushiego. W swoich kawałkach VNM stawia na skomplikowane schematy rymów, zabawę słowem i oryginalne flow. Wychodzi z założenia, że jako raper musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań wokalno-rytmicznych, a nie tylko umieć „nawinąć pod każdy bit”. Inspiruje się głównie dokonaniami artystów zza oceanu, takich jak: Papoose, J. Cole, Kendrick Lamar, Emilio Rojas i inni. 

DYSKOGRAFIA:
K2F - Pewnego dnia będę żył wiecznie (2000)
K2F - Taki jak ty (2001) K2F - Nie zatrzymasz nas (2002) 
834 - To co nas różni (2003) 834 - Chcę to mieć (2005) 
834 - Where have u been (2005) 
834 - Kolumny płoną (2006) 
VNM - Na szlaku po czek (2007) 
VNM - Niuskul (2009) 
VNM - De Nekst Best (2011) 
VNM - Etenszyn: Drimz Kamyn Tru (2012)

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>