Warto Czekać #10: Jared Evan & Statik Selektah "Boom Bap & Blues"

Jared Evan ma w tej chwili 23 lata. Sam mówi, że kiedy był mały niespecjalnie obchodziła go "aktualna" muzyka, że wolał grzebać w starych nagranach Ala Greena,  Bobby'ego Womacka czy Led Zeppelin. W okresie dojrzewania na dobre pochłonął go hip-hop z Wu-Tangiem, Kool G Rapem i The Fugees na czele. Początkowo chciał być tylko perkusistą, ale jego talent okazał się tak duży, że w szybkim czasie nauczył się na grać na kilku innych instrumentach, a z czasem odkrył też tajniki rapowania, śpiewu, a także produkcji muzycznej.

Już na dzisiejszym etapie kariery zdążył zgarnąć masę pochwał chociażby za kawałek na soundtracku bardzo popularnego filmu o LeBronie. W zeszłym roku ukazała się jego epka "4th Chapter", podpisał kontrakt z podlegającym Interscope Zone 4, a także poznał wiele nowych postaci, których muzyką się jarał i inspirował. Jednym z nich był Statik Selektah, który w swoim stylu zaproponował Jaredowi przygotowanie wspólnego materiału.

"Boom Bap & Blues" prawdopodobnie ujrzy światło dzienne w przeciągu najbliższych tygodni. Pod spodem znajdziecie natomaist nagranie ze studio, gdzie Jared pracował ze Statikiem. Pierwsze co zwraca moją uwagę to to jak wyluzowanym, naturalnym i zajaranym muzyką gościem jest Jared Evan. To co uda się wyłapać czyli fragmenty dwóch kawałków zapowiadają naprawdę ciekawy materiał. Album ma składać się z 10 tracków. Póki co nie wiadomo nic o gościnnych występach.

 

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>