Sido "Beweg Dein Arsch" feat.Kitty Kat, Tony D and Scooter (Diggin In The Videos #255)

Rzadko u nas możecie zobaczyć coś z niemieckiego rapu. Osobiście nie jestem, poza Bushido i pojedynczym kawałkami innych MC's, zwolennikiem hiphopu zza naszej zachodniej granicy. Czasem jednak można wyłowić jakieś perełki. Taką właśnie jest kawałek, schowanego na początku swojej kariery za maską w kształcie trupiej czaszki, Sido - z udziałem gwiazdy "niemieckiego techno" Scootera. Swoje trzy grosze dorzucili tu również Kitty Kat i Tony D.

Bit stworzony do "Beweg Dein Arsch" opiera się na spowolnionym samplu z kawałka "Move Your Ass!" Scootera. Niemieckie "Kręć mi dupą" (a co, w końcu tytuł znaczy "Rusz swoim tyłkiem") to bardzo udany imprezowy numer, zbudowany z sekcji rytmicznej utrzymanej w wolnym tempie, połączonej z elektronicznym samplem. Jak ulał pasuje choćby dla A$APa Rocky'ego. Dodatkowym atutem są udane wersy Sido i seksowny głos Kitty Kat, w której wykonaniu języka niemieckiego możnaby słuchać bez końca. Jedynym zgrzytem są krzyki Tony'ego D, który chyba żadnej kobiety nie zachęcił do poruszania tym "co dała Ci matka". No chyba, że ze strachu przed samym raperem.

Sam klip jest wzorowany na "Drop It Like It's Hot" Snoop Dogga. Wklejono tu nawet jego wycinki.

reklama
jaa
Co za debil to pisał ? Co to za składnia ? Tu nie ma wycinków żadnych z klipu Snoopa.
redondo
znane i lubiane
hmh
ten kawałemk jest tak stary że robienie z niego niusa zakrawa na policzek dla czytelnika
G's
żałosne, widać, że autor nie ma pojęcia o niemieckim rapie. Wyłowić perełki ... tam jest cała masa dobrego rapu, tylko jak ktoś zwraca uwagę zawsze na jakieś śpiewane gówno i Samy Deluxe to tak to wygląda haha Francja i Niemcy niszczą Polski rap, czasem jedna płyta z tych krajów może po prostu rozjebać u nas wszystkie, które wyszły na przestrzeni roku.
Wojciech Graczyk
@G's Masz rację nie znam niemieckiego rapu. Z tego co słyszałem, czyli trochę Sido, Flera, kojarzę pojedyncze utwory od Azada, Eko Fresha i jak wspomniałem lubię Bushido. Znawcą nie jestem, ale nie jarały mnie za bardzo kawałki z za zachodniej granicy. Francuskiego rapu nie słucham, ponieważ nie znam języka. Natomiast pod względem muzycznym wymiata. Poza tym język francuski pasuje jak ulał do rapu. Wracając do Niemiec - Samy Deluxe'a nie znam. Jeśli chciałbyś mi coś polecić to po proszę. Dobrej muzyki nigdy za wiele. Pozdrawiam

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>