O'hene Savant - 3 single z nowej płyty

dodano: 2012-02-12 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)
Twórca jednej z moich ulubionych płyt zeszłego roku - Ohene czy też O'hene Savant - obecnie przygotowuje się do wydania nowego albumu "EnIGmA". Jego ostatnie wydawnictwo "I Am Ohene" latało u mnie bardzo często i stanowi moim zdaniem jedną z najciekawszych zeszłorocznych pozycji.

Jeśli znacie twórczość Ohene, to pewnie wiecie dobrze, że to nie byle raper, a również producent i multiinstrumentalista, którego wena nie opuszcza. Dziś mamy dla Was 3 single z nachodzącego LP "EnIGmA".


"Pity Party" to utwór stanowiący w samym założeniu swoje zaprzeczenie. Już samo wyrażenie "Pity party" (żałosna impreza) na to wskazuje. Dostajemy tu więc pogodny, można powiedzieć imprezowy bit (autorstwa Ohene) i sceptyczne, cyniczne momentami wersy w stylu:

"I ain't feeling myself today so I ain't feeling myself today
and my swag ain't on a trillion, it's more like half a million okay"


"We'll Never Know" to z kolei utwór niezmiernie osobisty, w którym Ohene zwraca się do swojej zmarłej matki i opowiada, jak ciężko było mu żyć bez niej. Szczerość i emocje, które uderzają z tego utworu to coś niezwykłego.W "Glorified Lamb" Ohene mówi natomiast o stanie dzisiejszego hip hopu oraz oczekiwaniach zamkniętych na innowacje i nowe brzmienia fanów. Wystarczy przytoczyć bardzo trafne wersy:

"Why is Premo fucking round with pop tracks?
When is he gon bring us some real Hip hop back,
When is Pete gon reminisce? I liked that
But when are we gon learn that 95 passed?"

Artysta oddaje też hołd J Dilli i odnosi się do wielu naśladowców jego stylu:

"When will you feel us
You will never be innovators by mimicking Dilla
Dilla would be mad that you killed the
Originality that he built up; it's called no bitin'
Hip hop rule I don't know, unwritten rule'll get you booed at Apollo" 


Jeśli podoba Wam się to co słyszycie to lubcie  profil Ohene na facebooku , gdyż właśnie tam bardzo często pojawiają się nowe kawałki i spontaniczne klipy artysty. Pod spodem ostatni klip, w którym Ohene pokazuje, jak robi inspirowany brzmieniem Motown bit (bez sampli!) oraz nawija pod niego.Rutran
O'hene to świetny artysta, szkoda że aż tak niedoceniony. W swojej muzyce łączy G-Funk z jazzem i klasycznym East Coast'owym brzmieniem.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>