Arrested Development zagrają w Warszawie!
Miejsce:
Data:
Pięć lat po pamiętnym, magicznym występie w Lublinie w ramach festiwalu Inne Brzmienia, Arrested Development wracają do Polski! Mająca na koncie już prawie 30-letni staż na scenie, dwie nagrody Grammy i miliony sprzedanych płyt ekipa, znana z zaangażowanych tekstów i przenikania barier muzycznych odwiedzi dwa polskie miasta - Gdańsk i Warszawę.
Koncerty odbędą się w ramach trasy zorganizowanej z okazji 25. rocznicy wydania debiutanckiego albumu, klasycznego "3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life Of...". W rozwinięciu wszystkie szczegóły. Nas pod sceną z pewnością nie zabraknie!
Kiedy: 29 października (niedziela)
Gdzie: Progresja, ul. Fort Wola 22, Warszawa
Start: 20.00
Bilety w cenie 99 PLN dostępne m.in. na:
progresja.com / bilety24.pl / Eventim / Ticketmaster
Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Pod spodem kilka teledysków AD - "Miracles" z wydanej w 2006 roku płyty "Since The Last Time", "People Everyday" i "Tennessee" z debiutu, a także zeszłoroczny singiel "I Don't See You At The Club".
Pełne info prasowe:
Arrested Development (AD) – to oni wyznaczali trendy w muzyce hip-hopowej w latach 90-tych. Od 1991 roku wiernie i konsekwentnie reprezentują swoją unikalną mieszankę dźwięków na całym świecie.
Arrested Development zaprezentował zupełnie odmienny, odwrócony o całe 180 stopni styl – bez wulgarnych tekstów, w których główne role odgrywają prostytutki, narkotyki i imprezy z AK-47 w tle.
Nic więc dziwnego, że od razu do zespołu przyklejona została etykietka grupy reprezentującej tak zwany alternatywny, antygangsterski rap. Grupa przyjedzie do Polski na dwa koncerty w ramach trasy 25th Anniversary Tour . Pierwszy 28.10 w Gdańsku, w B90, a drugi 29.10 w warszawskim klubie Progresja.
Speech (frontman), będąc pod wpływem polityczno – radykalnych utworów wspomnianego wcześniej Public Enemy, postanowił jednocześnie wprowadzić w swoje głębokie i przemyślane teksty więcej światła, coś pozytywnego, dającego ludziom nadzieję na lepsze jutro.
Hit “Mr. Wendal” zwrócił uwagę na problem bezdomnych, a połowa wpływów z tytułu praw autorskich tej piosenki została przekazana na National Coalition of the Homeless. Ich taneczny “People Everyday” dotyczy problemu ignorancji i braku świadomości, jest hołdem dla legendarnej grupy soulowo funkowej Sly & the Family Stone. Pomimo że tematyka ich tekstów skupia się głównie na problemach czarnoskórych, znajdują swoich fanów we wszystkich środowiskach.
AD zostali nagrodzeni jako jedna z najlepszych grup hip-hopowych wszechczasów VH-1. Otrzymali również nagrodę 2 MTV (93), a dodatkowo utwór “Tennessee” został wybrany jako jeden z 500 utworów, które ukształtowały rock, według Rock and Roll Hall of Fame. MTV Buzz Clip był pierwszym miejscem, w którym ukazał się ich teledysk “Tennessee”, dzięki czemu wypłynęli na szerszy świat.
Później grupa otrzymała nagrodę NAACP Image Award (1993) oraz nagrodę Soul Train. AD zdobyło dwie nagrody Grammy (1993 – Najlepszy Debiut i Najlepszy singiel w kategorii rap – Tennessee), magazyn Rollingstone nazwał ich Zespołem Roku 1992 i byli pierwszą, a zarazem ostatnią grupą muzyki rap, która zdobyła nagrodę dla najlepszych debiutantów.
1996 roku zespół oficjalnie zakończył swoją działalność, a na ich powrót musieliśmy czekać do 2000 roku.
AD była drugą grupą w świecie, która wyruszyła w tournee z zespołem na żywo, chwalącą wartości życia, niosła ze sobą radość, dawała nadzieję, wyzwalając jednocześnie w jej słuchaczach same pozytywne emocje.
Niektórzy twierdzą, że wielkie wydawnictwa i ludzie showbiznesu sabotowali sukcesy grupy, aby ich przekaz nie dostał się do szerszej świadomości. Inni twierdzą, że powodem zawieszenia działalności były wewnętrzne konflikty w zespole.
Od samego początku Arrested Development zawsze był zgranym kolektywem, jedną, wielką rodziną. Obecni członkowie to Speech, 1 Love, Tasha LaRae, Fareedah Aleem, Za’ i JJ Boogie. Na przestrzeni lat w zespole występowali również Montsho Eshe, Headliner, Aerle Taree, Rasa Don, DJ Kemit, Nadirah Shakoor, Nicha Hilliard, Kennedy, TallBoy & Ajile. AD na scenie i w studio gościli różnych artystów, np.: Dionne Farris, Laurnea, Paulette, Caron Wheeler, Toni (cat) & Foley (Miles Davis).
W 2005 roku utwór “Honeymoon Day” z płyty “Among The Trees” okazał się wielkim hitem w Dżakarcie.
W 2009 roku album “Strong” przyniósł sukcesy takich singli jak “Greener” (nr 3 w Dżakarcie i Indonezji), czy “The World is changing” (nr 9 w Japonii).
2012 rok to sukces teledysku do singla “Living” ze składanki “Standing At The Crossroads”, który otrzymał nagrodę L.A. Movie Award – jedną z najważniejszych nagród festiwalu. Wspomniany singiel znalazł się również na szczycie amerykańskich studenckich rozgłośni radiowych oraz wylądował na 3 miejscu list przebojów w Malezji.
Pozostała część biografii AD powstaje – na trasach i w nowych utworach. Ich najnowsze albumy to “Changing The Narrative” i “This Was Never Home”.